Reklama

Artykuł SponsorowanyWiadomości

Tanie linie lotnicze, czyli podróż za rozsądną cenę

Reklama

Od 2004 roku każdy może w dowolnej chwili wsiąść w samolot i polecieć gdziekolwiek na terenie Unii Europejskiej. Jest to możliwe nie tylko dzięki zniesieniu konieczności posiadania wiz, ale przede wszystkim tanim liniom lotniczym, które stały się doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących podróżować w celach turystycznych czy zarobkowych.

Reklama

Jak znaleźć tani lot?

Każda tania linia lotnicza ma swoją witrynę internetową, na której można znaleźć i zarezerwować tani lot. Jeśli jednak człowiek nie ma ochoty na przeglądanie kilkunastu witryn i szukanie taniego lotu osobiście, wówczas może skorzystać z usługi serwisu, który oferuje wyszukiwanie tanich lotów. Taki serwis to np. Fru. Oczywiście po wyszukiwaniu można od razu zarezerwować bilety lotnicze na dany rejs, a co więcej – wspomniany serwis umożliwia również rezerwację noclegu na miejscu. Przyda się to w przypadku, gdy leci się tam na kilka dni, np. w celu zwiedzania. Oczywiście podczas podróży w celach zarobkowych wyszukiwanie tanich lotów także się przyda – wszak na miejsce trzeba jakoś dotrzeć, zaś kilkunastogodzinna podróż autokarem, nawet z pełnymi wygodami, to zwykła strata czasu. Dzięki tanim lotom można w kilka godzin znaleźć się w dowolnym rejonie Unii Europejskiej.

Skąd i dokąd?

Tanie loty odbywają się z niemal wszystkich portów lotniczych Polski – od Rzeszowa zaczynając, przez Katowice i Szczecin idąc, na Warszawie kończąc. Popularne kierunki rejsów to między innymi Londyn, Paryż, Rzym, Madryt, Barcelona, Edynburg czy Ateny. Umożliwia to wygodną podróż każdemu, niezależnie od jej celu. Dobrze zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, ponieważ wówczas ich koszt jest znacznie tańszy, niż np. nabywanie ich na tydzień przed wylotem. Jeśli planuje się częste loty, warto trzymać jednego przewoźnika – stali klienci mogą liczyć na różnorakie korzyści dzięki programom partnerskim, jakie oferują firmy tego typu.

Która firma najlepsza?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ praktycznie każdy tani przewoźnik ma swoje zalety. Co natomiast łączy wszystkich, to korzystanie z mniejszych lotnisk w porcie docelowym. Dzięki temu firma ma mniejsze koszty, co przekłada się na ceny biletów. Zdarza się, że lotnisko takie jest kilka kilometrów od centrum miasta, do którego się zmierza, ale nie jest to minus, ponieważ w takich przypadkach na pewno są linie autobusowe i pociągi, kursujące z lotniska do centrum. W Polsce dobrym przykładem jest połączenie z centrum Krakowa do lotniska w Balicach, które dostarcza podróżnych na dworzec lotniczy. Na witrynie internetowej danego przewoźnika można zapoznać się z pełnym regulaminem podróży, co jest ważne, kiedy bierze się np. większą ilość bagażu.

/art. sponsorowany/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close