Taksówki w Polsce – wszystko, co musisz wiedzieć

Popularność branży taksówkarskiej w Polsce z roku na rok jest coraz większa. Liczba osób rezygnujących z jazdy własnym samochodem na rzecz usług przewozowych stale rośnie. Rynek staje się więc konkurencyjny, przez co klienci mogą do woli przebierać między ofertami różnych usługodawców.

Ile wynoszą średnie ceny kursów w danych miastach Polski? Na co pasażerowie zwracają szczególną uwagę podczas zamawiania taksówki? Tego i wiele więcej dowiesz się z dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Średnie ceny za kurs taksówką

Niektóre firmy taksówkarskie takie jak iTaxi oferują swoim klientom możliwość wyboru ceny za kilometr, co jest niebywałą zaletą tejże usługi. Przewoźnik bowiem nie narzuca kierowcom stawki, a jej maksymalne wartości reguluje dane miasto, dlatego też pasażer otrzymuje możliwość wyboru.

Jak wynika z danych opublikowanych w raporcie „Polskie Taksówki 2016” przez firmę taksówkową iTaxi, najniższa średnia cena za kurs była w Kaliszu (15 zł), a najwyższa w Katowicach (33 zł). Średnia krajowa wyniosła ok. 29 zł. Choć od tego czasu minęły prawie dwa lata, ceny te nie uległy żadnej drastycznej zmianie.

Sposoby zamawiania taksówki

Jeszcze niedawno taksówkę zamówić można było telefonicznie, dzwoniąc do centrali taxi. Obecnie z tej formy zamawiania taryfy korzystają nieliczni. W dobie internetu zamówienie taksówki z dowolnego miejsca nie stanowi żadnego problemu, dlatego też najwięcej osób zamawia przewóz przez aplikację mobilną zainstalowaną na smartfonie. Są i tacy, którzy łapią taksówkę na ulicy lub postoju. Najmniejszą popularnością cieszy się zamawianie taksówek przez stronę WWW i przez SMS’a.

Na co pasażer taxi zwraca uwagę?

Jakość usług przewozowych stale rośnie, dlatego oczekiwania pasażerów też są coraz większe. Typowy pasażer taksówki oczekuje, że cena przejazdu będzie jak najniższa, taksówka dostępna będzie na zawołanie, a standard samochodu będzie wysoki. Mało kto jednak zwraca uwagę, by kierowca posiadał licencję i wymagane uprawnienia – na pewno nie jest to istotne dla klientów Ubera, którzy takowej licencji nie mają. Licencjonowani kierowcy taksówek od kierowców Ubera różnią się też tym, że każdy z nich posiada ubezpieczenie (np. https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/), które chroni ich samych i przewożonych przez nich pasażerów przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń, jakie mogą spotkać ich na drodze. Nie każdy kierowca Ubera posiada ubezpieczenie, warto o tym pamiętać.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Taksówki w Polsce – wszystko, co musisz wiedzieć"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *