Ta dzielnica Warszawy wciąż zyskuje na popularności

Ma za sobą industrialną przeszłość. W okresie dwudziestolecia międzywojennego znajdowało się tu ponad 800 zakładów przemysłowych. Choć poniosła ogromne straty podczas II wojny, po rewitalizacji zyskała drugie życie. Dziś nazywana jest biznesową wizytówką stolicy. Co warszawska Wola ma do zaoferowania swoim mieszkańcom?

Ciekawe inwestycje mieszkaniowe

Wola od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Potencjał dzielnicy odkrywają zarówno mieszkańcy, jak i inwestorzy. To tu powstaje jedno z najnowocześniejszych osiedli mieszkaniowych w Polsce – obsypana nagrodami 19. Dzielnica. Realizacji przedsięwzięcia podjął się deweloper Pro Urba, który ma na koncie już dwie warszawskie inwestycje: Ogrody Wilanowa oraz Park Królikarnia na Mokotowie. We współpracy z biurem projektowym JEMS Architekci powstało osiedle mieszkaniowe na miarę XXI wieku.

Inwestycja charakteryzuje się minimalistyczną architekturą w stylu neomodernistycznym. Deweloper zadbał o wysoki standard wykończenia mieszkań oraz części wspólnych – holi i klatek schodowych. Przeszklenia i elementy wykonane z jasnego drewna nadają budynkom lekkości. Na parterach wszystkich budynków powstają lokale handlowo-usługowe. Tym, co wyróżnia inwestycję, to ogólnodostępne place, na których znalazło się miejsce dla funkcjonalnych i ciekawie zaprojektowanych elementów małej architektury. Mieszkańcy mogą korzystać także z wewnętrznych półprywatnych dziedzińców.

19. Dzielnica zdobyła do tej pory wiele prestiżowych nagród, m.in. Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Najlepszy Zespół Mieszkalny w latach 2001-2014”. Obecnie do użytku zostało oddanych sześć z dziesięciu planowanych budynków. Osiedle jest zlokalizowane obok stacji metra Rondo Daszyńskiego oraz węzła komunikacyjnego przy placu Zawiszy.

Atrakcyjna lokalizacja

Wola może poszczycić się doskonałą lokalizacją. Na jej atrakcyjność wpływa przede wszystkim bliskie sąsiedztwo Śródmieścia. Na terenie dzielnicy znajduje się wiele miejsc ciekawych z punktu widzenia historycznego, m.in. fragmenty murów getta warszawskiego, Reduta Ordona, Fort Sowińskiego, słynny Cmentarz Powązkowski i Pola Elekcyjne.

Na Woli znajdują się aż trzy parki – Sowińskiego, Szymańskiego i Moczydło. Idealnie nadają się do wypoczynku i rekreacji. Dzięki rozbudowie II linii metra ta, niegdyś industrialna część miasta, zyskała jeszcze lepsze połączenie z pozostałymi dzielnicami. Do centrum można bez problemu dostać się komunikacją miejską, rowerem albo piechotą.

Dobry klimat dla biznesu

Kilometr na zachód od Centralnego Obszaru Biznesowego powstała strefa biurowa City Center West. Ponad pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej sprawia, że Wola jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy.

Rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa

Na terenie dzielnicy, szczególnie w okolicy Ronda Daszyńskiego powstają nie tylko nowe inwestycje mieszkaniowe i biznesowe, ale także handlowo-usługowe, rozrywkowe i kulturalne. Dzięki temu Wola jak magnes przyciąga nowych mieszkańców.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Ta dzielnica Warszawy wciąż zyskuje na popularności"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *