Szykuje się zagraniczny urlop? Nie zapomnij dobrze się ubezpieczyć

Życia nie da się przewidzieć, a więc wybierając się na zagraniczny urlop można się spodziewać praktycznie wszystkiego. W imię powiedzenia “przezorny zawsze ubezpieczony” jeszcze przed samym wyjazdem warto byłoby zapewnić sobie odpowiednią ochronę, dzięki której urlop faktycznie okaże się niezapomniany, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jak dopiąć wszystko na ostatni guzik i czym tak właściwie jest karta EKUZ? Jeżeli nie wiesz to z pewnością ten artykuł okaże się dla Ciebie pomocny.

Czym jest i jak zdobyć kartę EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to priorytet przed jakimkolwiek wyjazdem za granicę. Przynajmniej absolutnie minimum, ponieważ w praktyce nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać. To prawda, że posiadanie takiej karty upoważnia turystę do korzystania ze świadczeń medycznych na terenie innego kraju Unii Europejskiej, ale tylko takich, które są darmowe na terenie kraju, w którym obecnie się mieszka, czyli w naszym przypadku Polski. Za niektóre świadczenia trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni, a na dodatek posiadając kartę EKUZ nie możemy bezpłatnie korzystać z prywatnych placówek, których teraz jest tak dużo jak przysłowiowych grzybów po deszczu. Z tego powodu warto pomyśleć o zakupie prywatnego ubezpieczenia turystycznego. Więcej na ten temat można poczytać na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Jakie korzyści daje prywatna polisa?

Jeżeli należysz do grona osób, które niestety, ale chorują na choroby przewlekłe to jest to jeden z głównych powodów, dla których rozszerzona polisa z pakietem medycznym jest Ci niezbędna. Niestety, ale koszty wynikające z leczenia tego rodzaju dolegliwości nie są finansowe na podstawie karty EKUZ. Dodatkowo warto wspomnieć o transportach medycznych, które również są finansowane jedynie z prywatnego ubezpieczenia turystycznego. Co najgorsze – jeśli nie pomyślimy o tym wcześniej to rachunek, który dostarczy nam listonosz może przysporzyć o prawdziwy ból głowy… Koszt medycznego transportu oscyluje w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, a więc przysłowiowy “Janusz” raczej nie będzie miał z czego zapłacić.

Reasumując, jeżeli wybierasz się na zagraniczny urlop i pragniesz spędzić go radośnie bez potrzeby zamartwiania się czymkolwiek to lepiej się zabezpieczyć i wykupić prywatną polisę. Chyba lepiej wydać kilkaset złotych na ten cel niż później pluć sobie w brodę, że się tego nie zrobiło, a do zapłacenia jest o wiele, wiele więcej. Prawda?

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Szykuje się zagraniczny urlop? Nie zapomnij dobrze się ubezpieczyć"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *