Sztuka Serock jednoczy

W sobotę (24 kwietnia)  odbyły się kolejne warsztaty teatralne i zajęcia plastyczne w  ramach realizacji projektu Ośrodka Kultury w Serocku  pt. ,,Sztuka Serock jednoczy’’.
Na warsztatach teatralnych  młodzież pracowała już nad scenariuszem spektaklu, który odbędzie się 19.06.2010r na plaży miejskiej w Serocku. Wspólnie tworzono też scenografię z kartonów. W trakcie zajęć powstały ciekawe nazwy miast- osad, z pierwszych liter nazwy  miasta SEROCK: Sikutkowo, Elbelkowo, Rewelacja, Ogryzek, Cecylkowo, Kosmofamily. Nazwy te będą wykorzystane w anagramach podczas spektaklu.
Warsztaty plastyczne z origami  odbyły się w świetlicy przy Szkole Podstawowej w Jadwisinie. Na spotkanie przybyło 40 osób w wieku od 2,5 do  62 lat. Z tajnikami sztuki składania figurek z papieru bez użycia nożyczek, zapoznała obecnych  specjalistka i pasjonatka origami pani Jolanta Borkowska z wykształcenia matematyk. Pomocą służyła instruktorka plastyki pani Paulina Nowaczyk -Pisarska. Z uwagi na liczebność grupy, duże zróżnicowanie wiekowe oraz różnorodność płci, pani Jolanta zaproponowała wykonanie kwiatów wiosennych, samolotów, żaglówek i żonkili. Dziewczęta oraz nieco dojrzalsze kobiety skupiły się na wykonywaniu kwiatów, chociaż i  niektórych mężczyzn ta forma artystyczna również zainteresowała(tworzyli z zapałem pewnie z myślą wręczenia swej wybrance). Zdecydowanie jednak lepiej płeć męska odnalazła się podczas składania żaglówek, samolotów i strzałek. Efekt pracy był szybszy, nie wymagał tyle cierpliwości  i można było od razu pobawić się wykonanym dziełem. Najwytrwalsze  i najbardziej cierpliwe okazały się jednak niewiasty, które  pracowały w skupieniu do końca zajęć.
Nieznana, dla niektórych technika origami  zainteresowała i ,,wciągnęła’’ większość osób. Być może niektórzy z uczestników odkryli nowe hobby, które będą kontynuować w przyszłości. Dzieła, które pani Jolanta pokazała uczestnikom są niewiarygodnie piękne, wprost nie do uwierzenia, że mogły powstać ze zwykłego papieru. Spotkanie  było świetną okazją, żeby w gronie rodziny i współmieszkańców miło spędzić czas.

(źródło: UG Serock, foto: UG Serock)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Sztuka Serock jednoczy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *