Reklama
LegionowskiNajważniejszeZdrowie

Szpital Onkologiczny w Wieliszewie leczy bez limitów NFZ

Reklama

Leczenie chorych na raka w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie odbywa się bez limitów NFZ oraz bez zwłoki – informuje Krajowa Fundacja Medyczna, prowadząca placówkę. Komunikat ten to efekt zamieszania z leczeniem chorób nowotworowych na terenie całego kraju. Przyjęty przez rząd program przewiduje zniesienie limitów na leczenie onkologiczne dopiero od 1 stycznia 2015 roku.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

Mazowiecki Szpital Onkologiczny stosuje zasadę ,,chory na raka nie może czekać”, gwarantując pacjentom rozpoczęcie leczenia bezzwłocznie, bez limitowania świadczeń. Mając olbrzymią świadomość, że w medycynie mało jest dziedzin takich jak onkologia, w których czas odgrywa tak ważną rolę w diagnozowaniu i leczeniu, a każda zwłoka w tym przypadku oznacza zagrożenie dla życia chorego – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Fundację. Wszystko wskazuje więc na to, że chorzy leczący się w Wieliszewie nie muszą obawiać się o to, że ich leczenie może zostać przerwane. Pacjenci innych szpitali onkologicznych nie mogą mieć takiej pewności.

Kto zapłaci za leczenie ponad limit z NFZ? W takich sytuacjach dyrektorzy placówek medycznych liczą, że nadwykonania zostaną zapłacone przez NFZ w późniejszym terminie, z rezerwy funduszu.

33 tys. pacjentów w nieco ponad 3 lata

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie świadczy usługi medyczne w zakresie onkologii od szerokiej diagnostyki ukierunkowanej na wczesne wykrywanie nowotworów w ramach przesiewowych profilaktycznych programów zdrowotnych po leczenie operacyjne w ramach chirurgii onkologicznej, urologii przez radioterapię, brachyterapię, chemioterapię, terapeutyczne programy lekowe, aż po rehabilitację pooperacyjną, pomoc psychologiczną oraz późniejszą opiekę specjalistyczną w poradniach przyszpitalnych. Do chwili obecnej z usług świadczonych w placówce skorzystało ponad 33 tys. pacjentów.

Wieliszewska placówka udziela świadczeń zdrowotnych od 4 stycznia 2010 r. Jako jedyny szpital na Mazowszu – poza Centrum Onkologii w Warszawie – prowadzi leczenie onkologiczne metodami skojarzonymi w sposób kompleksowy, przy zachowaniu najwyższych standardów. Potwierdza to certyfikat akredytacyjny otrzymany od Ministra Zdrowia.

Będzie lepiej. W przyszłym roku…

Kilka dni temu rząd ogłosił  tzw. „pakiet onkologiczny”. Według niego od 2015r. radioterapia, chemioterapia i chirurgia onkologiczna nie będzie objęta limitami NFZ.  Pakiet zakłada także, że od momentu rozpoznania choroby u pacjenta do rozpoczęcia leczenia nie może upłynąć więcej niż 9 tygodni.

/wł/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Ja jestem po operacji oszczedna piersi ,jestem zadowolona ,zaczynam dalsze leczenie . Polecam ten szpital

  2. Jest to Piąty szpital w którym leczę się onkologicznie-zapomniałem o pierwszej operacji no i o cyber nożu w Wieliszewie.Do Wieliszewa jest super dojazd,Warszawa pod tym względem jest makabrą.Moim skromnym zdaniem wszystkie większe szpitale powinny być budowane poza większymi miastami i jeżeli to możliwe w terenie zalesionym tak jak jest to w Wieliszewie czy Otwocku.

  3. W Wieliszewie leczę się drugi rok,jest super.Jest to trzeci szpital w którym leczę się onkologicznie.Poprzednie też mile wspominam ale w Wieliszewie jest najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button