Szpik dla Dominika

Dominik jest wesołym i energicznym pięciolatkiem. Niestety, jest też bardzo chory. We wrześniu zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpikową. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku kostnego. 6 XII w legionowskim Ratuszu dla Dominika i innych potrzebujących odbędzie się wielka akcja dawców szpiku.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Niebieskie Serca” wraz z Fundacją DKMS organizuje akcję dla wszystkich, którzy pragną podzielić się swoim szpikiem. Dawcą może zostać w pełni zdrowa osoba w wieku 18 – 55 lat, ważąca minimum 50 kg lub nie mająca dużej nadwagi. Ważne jest, aby przemyśleć swoją decyzję – kiedy znajdzie się nasz „genetyczny bliźniak” dajemy mu nadzieję na wyzdrowienie.
Na apel odpowiedziały znane nazwiska m.in. Artur Żmijewski, Tomasz Jachimek oraz siatkarka reprezentacji Polski. Zachęcamy do przyjścia w poniedziałek do Ratusza i oddania próbki krwi (zaledwie 4 ml). Po podpisaniu deklaracji nasze dane trafią do ogólnopolskiej bazy. Jeśli znajdzie się potrzebujący, przeprowadzone zostaną dodatkowe badania i dopiero po potwierdzeniu zgodności pobrany zostanie szpik z kości udowej lub komórki macierzyste z krwi obwodowej (80 % przypadków).

Dominik i inne ciężko chore dzieci mają wiele marzeń i planów na przyszłość. Pomóżmy im cieszyć się dzieciństwem, wyzdrowieć i wrócić do przedszkola.

(źródło: UM Legionowo)

REKLAMA

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Szpik dla Dominika"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *