Szlachetna Paczka: pomoc dla rodzin w potrzebie

Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl, od 17 listopada, uruchomiona została baza danych z informacjami o rodzinach w trudnej sytuacji życiowej. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować świąteczną paczkę. Inicjatywa pomocą obejmie około 12 tys. rodzin (czyli ponad 50 tys. osób). Na Mazowszu patronat honorowy nad akcją sprawuje Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

W województwie mazowieckim 1060 wolontariuszy odwiedza wskazane rodziny w potrzebie, weryfikując sytuację życiową oraz poznając ich konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzone są opisy, które trafiają do anonimowej internetowej bazy. Z niej darczyńca będzie mógł wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości. Pomoc dociera w szczególności do osób starszych i samotnych oraz rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi.

W 2011 roku w Szlachetną Paczkę zaangażowało się ponad 7200 wolontariuszy, którzy dotarli do 12 tys. potrzebujących rodzin. Wśród 150 tys. darczyńców, znaleźli się m.in. Prezydent RP z małżonką, znani sportowcy, dziennikarze i artyści. W akcję zaangażowali się również pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Wartość przekazanej pomocy przekroczyła 18 mln złotych.

/Urząd Wojewódzki/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Szlachetna Paczka: pomoc dla rodzin w potrzebie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *