ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Szkoły z powiatu legionowskiego dostaną sprzęt komputerowy od marszałka. Ma ułatwić prowadzenie zdalnych lekcji

Reklama

Gminy Jabłonna i Wieliszew, Miasto i Gmina Serock oraz Miasto Legionowo otrzymają od władz samorządowych Mazowsza sprzęt komputerowy ułatwiający zdalną edukację. Do placówek trafią nie tylko same komputery, ale również inne urządzenia oraz oprogramowanie ułatwiające lekcje on-line nie tylko uczniom, ale także nauczycielom.

Reklama

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne- laptopy lub tablety oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci także uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Lista szkół objętych wsparciem

W powiecie legionowskim wsparciem samorządu Mazowsza zostaną objęte:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Legionów Polskich w Legionowie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliszewie
  • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Jabłonnie

W sumie wsparcie sprzętowe otrzymają 62 placówki z Warszawy i okolic. Łączna wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln to fundusze z Unii Europejskiej.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego już niebawem ruszy przetarg na zakup nowego sprzętu.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close