„Szkoła obywateli” – finał konkursu dla dyrektorów szkół o nagrodę im. Anny Radziwiłł

Konkurs, w którym wszyscy państwo jesteście zwycięzcami, podkreśla myślenie o polskiej oświacie w duchu Anny Radziwiłł – powiedziała minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, wręczając dziś (17 grudnia) nagrody finalistom konkursu dla dyrektorów szkół „Szkoła obywateli” im. Anny Radziwiłł.

Do finału konkursu zakwalifikowano 43 dyrektorów szkół z 16 województw. Spośród nich kapituła powołana przez Ministra Edukacji Narodowej, w skład której weszli członkowie Rady Edukacji Narodowej, przedstawiciele rodziny Anny Radziwiłł i przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Historycznego, w każdej kategorii wskazała krajowych laureatów konkursu.

W kategorii „szkoła podstawowa” zwyciężyła Bogumiła Załęska-Waszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie. W kategorii „gimnazjum” laureatką została Sylwia Owsińska z Zespołu Szkół im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie. W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” zwyciężył Ryszard Więcek z I Liceum Ogólnokształcącego im Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.

REKLAMA

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono także nagrody laureatom etapu wojewódzkiego.

Celem konkursu, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, było promowanie
i popularyzowanie w środowiskach szkolnych postaw służących budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Nagrodą im. Anny Radziwiłł zostali wyróżnieni dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych między innymi za kształtowanie postaw obywatelskich i tworzenie tradycji szkoły w oparciu o wartości patriotyczne, za współpracę szkoły w ramach realizowanych projektów z instytucjami i organizacjami działającymi w środowisku lokalnym, w tym organizacjami pozarządowymi, oraz za aktywny i trwały udział szkoły w lokalnym życiu społecznym.

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "„Szkoła obywateli” – finał konkursu dla dyrektorów szkół o nagrodę im. Anny Radziwiłł"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *