Trzy sytuacje, w których musisz mieć AC

Autocasco jest dobrowolną formą ubezpieczenia komunikacyjnego, którego zadaniem jest zrekompensowanie kosztów związanych z naprawą ubezpieczonego pojazdu szkód będących wynikiem kolizji z innym pojazdem bądź przedmiotem. W zależności od wariantu polisy może również obejmować wypłatę odszkodowania z tytułu kradzieży pojazdu.

W jakich sytuacjach warto posiadać polisę autocasco ?

  • Wykupienie polisy ubezpieczenia AC to doskonałe zabezpieczenie przede wszystkim nowych, drogich samochodów, których zniszczenie bądź kradzież może narazić właściciela na bardzo duże straty finansowe.
  • Dobrowolne ubezpieczenie autocasco obejmuje naprawę uszkodzeń wywołanych przez czynniki zewnętrzne w tym będące efektem warunków atmosferycznych. Ponieważ klimat naszego kraju coraz częściej daje znać o osobie wywołując klęski żywiołowe, żeby zabezpieczyć swój pojazd przed zalaniem, zniszczeniem przez gradobicie czy silną wichurą warto również zainwestować w polisę autocasco.
  • Parkowanie samochodu na ulicy czy w podziemnych garażach narażone jest na częste kolizje i uszkodzenia. W takiej sytuacji zabezpieczenie naprawienia szkód związanych z naprawą tego rodzaju uszkodzeń z pewnością zapewni należyte bezpieczeństwo. Przede wszystkim posiadacze pojazdów poruszających się w rejonach dużych aglomeracji miejskich powinny zastanowić się nad wykupienie polisy AC.

W odróżnieniu od obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej OC, w przypadku ubezpieczenia Autocasco mniej istotna jest cena polisy a ważny zakres ochrony prawnej jaką obejmuje. Ponieważ każdy z ubezpieczycieli specjalizujących się w ubezpieczeniach komunikacyjnych oferuje zróżnicowane warianty polis AC warto skorzystać z pomocy internetowych porównywarek ubezpieczeniowych. Przykładem porównywarki, na stronach której znaleźć można aktualne i sprawdzone pod względem rzetelności oferty OC jest serwis ubezpieczamy-auto.pl. Wystarczy skorzystać z opcji najkorzystniejsze ubezpieczenie autocasco znajdziesz tutaj, by wygenerowała się lista z najbardziej konkurencyjnymi na aktualnym rynku ofertami.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Trzy sytuacje, w których musisz mieć AC"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *