Reklama

LegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuNajważniejszeWarszawa - wiadomości ze stolicyWiadomości

Kalejdoskop, czyli rok 2015 w pigułce

Reklama

Mijający rok obfitował w wiele ciekawych, nierzadko kontrowersyjnych wydarzeń. Za nami pierwszy rok funkcjonowania nowych rad miast i gmin, wybory prezydenta Polski, a także posłów i senatorów. Jaki był mijający 2015 rok dla mieszkańców powiatu legionowskiego i Legionowa? Jakie wydarzenia lokalne przykuwały ich uwagę, które denerwowały, a które cieszyły? Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijających 12 miesięcy.

Reklama

Chyba najgorętszym miesiącem dla Legionowa i jego mieszkańców był marzec. Bynajmniej nie chodzi tu o temperaturę powietrza. 9 marca patrol policji przeprowadził interwencję wobec grupy mężczyzn, co do których istniało podejrzenie popełnienia przestępstwa narkotykowego. Podczas trwania czynności jeden z podejrzanych mężczyzn stracił przytomność i został odwieziony do szpitala, gdzie zmarł. Kilka dni później przed gmachem KPP Legionowo wybuchły zamieszki, które śledziła cała Polska. Legio24.pl było na miejscu i na bieżąco relacjonowało dla swoich Czytelników te wydarzenia.

“Nie ma brzydszego miasta niż Legionowo”

Taki właśnie wydźwięk miał artykuł opublikowany w marcu przez Dziennik Gazeta Prawna. Artykuł oburzył nie tylko lokalne władze, ale także całą legionowską społeczność.

Afera łapówkowa

W marcu – poza zamieszkami – Legionowem zatrzęsła informacja dotycząca rzekomej łapówki, jaką przedstawiciel Kliniki Mediq miał wręczyć pracownikowi Narodowego Funduszu Zdrowia. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Więcej supermarketów

Biedronki, Kauflandy, Lidle czy Mile już na stałe wpisały się w krajobraz Legionowa. W 2015 roku przybyło jeszcze Netto. Pojawiły się też plany budowy kolejnego – tym razem na os. Młodych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

50 osób ewakuowanych z powodu pożaru

W setkach tysięcy złotych mogą być liczone straty wielkiego pożaru w garażu podziemnym w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. gen. Bolesława Roi w Legionowie, do którego doszło w sobotni wieczór (25.04), po godz. 22:30. Z żywiołem przez ponad dwie godziny walczyły 4 zastępy strażaków. O brawurowej akcji strażaków piszemy TUTAJ.

Z Legionowa zniknął ważny przejazd kolejowy

W piątek (8.05) o godz. 9:20 zamknięty został przejazd kolejowy w ciągu ulic Parkowa / Wyszyńskiego w Legionowie. Oficjalnego zamknięcia tej jednej z najstarszych w mieście przepraw przez tory dokonała specjalna komisja z PKP PLK. W miejscu przejazdu powstała kładka, którą mieszkańcy będą mogli przejść w połowie stycznia. O zamknięciu przejazdu przeczytasz TUTAJ.

Park Zdrowia z poślizgiem

9 maja w Parku Zdrowia odbył się festyn. Początkowo miało być to jego oficjalne otwarcie, ale nie było. Był za to „dzień na placu budowy”. Zobacz relację z Festynu na placu budowy – kliknij TUTAJ.

Postrzelenie w CSP

We wtorek (9.06) około godz. 15:00 na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie doszło do postrzelenia policjanta. Ciężko rannego funkcjonariusza przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Przyczyną postrzelenia był nieszczęśliwy wypadek.

Pomylił przejście z przejazdem

W poniedziałek (15.06) około godz. 18:30 na przejściu dla pieszych przez tory kolejowe, w okolicy os. Kozłówka o mały włos nie doszło do tragedii. Jeden z kierowców potraktował bowiem przejście jak przejazd i wjechał na nie fiatem seicento. Samochód na krótką chwilę utknął jednak na torach. Jak relacjonują świadkowie – tylko centymetry dzieliły auto od przejeżdżającego po sąsiednim torze pociągu. Całą sytuację opisujemy TUTAJ.

Promocyjna wyprzedaż gruntów?

Tuż po wakacjach głowy Legionowian rozpaliła informacja o tym, że Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski bezprzetargowo sprzedał atrakcyjną działkę przy stadionie miejskim w Legionowie prywatnej firmie na bardzo atrakcyjnych warunkach. Firma, w której udziela się żona serialowego aktora Artura Żmijewskiego, buduje tam prywatną szkołę sportową. Sposób przekazania gruntów, z pominięciem Rady Miasta i niezwykle atrakcyjne warunki, jakie prezydent zaoferował tej prywatnej firmie stały się obiektem zainteresowań prokuratury i Wydziału ds. Zwalczania Korupcji Komendy Stołecznej Policji. O sprawie przeczytasz TUTAJ.

Mieszkańcy Legionowa dołożyli się kampanii Grabca?

Odbywające się w październiku wybory do parlamentu ujawniły wielkie parcie na władzę lokalnej, legionowskiej PO. Roman Smogorzewski, partyjny kolega Jana Grabca tak bardzo starał mu się pomóc, że przedobrzył. Co prawda Jan się do sejmu dostał, ale niesmak finansowanych z budżetu miasta bilbordów pozostał… Przeczytasz o tym TUTAJ.

14-latka postawiła służby na nogi

19 listopada policja poinformowała o zaginięciu 14-letniej dziewczyny z Nieporętu. W akcję jej poszukiwania włączyły się nie tylko służby, ale także wszystkie lokalne media. Dzień później dziewczyna znalazła się cała i zdrowa na Śląsku. Pojechała do znajomego.

Blok, czy basen?

Takie pytanie na pewno zadawał sobie pod koniec roku prezydent Smogorzewski. Wybrał blok z mieszkaniami na sprzedaż, ale z powodu krytyki mieszkańców musiał zmienić zdanie. Na os. Piaski co prawda powstanie nowy blok, ale na basen też nalazły się pieniądze. O zamieszaniu z realizacją sztandarowej obietnicy wyborczej obecnego prezydenta przeczytasz w tych artykułach:

Źle się dzieje w „Królewskiej Dwójce”

Pod koniec roku do redakcji Legio24.pl zaczęły dopływać niepokojące informacje o sytuacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Zebrane przez nas materiały w dużej mierze potwierdziły głosy uczniów, rodziców i niektórych nauczycieli. Opisaliśmy je w tych materiałach:

Temat będziemy kontynuować w 2016 roku.

Na początek ksiądz, na deser płatny parking, czyli Opera Dworcowa

Budowa legionowskiego Centrum Komunikacyjnego to od lat najważniejsza miejska inwestycja. W 2015 roku na teren budowy wszedł nowy wykonawca – firma Skanska – pisaliśmy o tym TUTAJ. Przy okazji nie obyło się bez oficjalnej fety z udziałem lokalnych władz i proboszcza – pisaliśmy o tym TUTAJ. Na sam koniec roku mieszkańcy dowiedzieli się, że na wniosek prezydenta budynki Centrum Komunikacyjnego wydzierżawi prywatna firma, a wszyscy będziemy musieli płacić za parkingi – o tym piszemy TUTAJ.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close