Święto Wojska Polskiego w zegrzyńskim Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Święto Wojska Polskiego w zegrzyńskim Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI

W piątek (12.08) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbył się uroczysty apel z okazji przypadającego w poniedziałek (15.08) Święta Wojska Polskiego oraz 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Była defilada, pełne patriotyzmu przemówienia, apel pamięci oraz awanse na wyższe stopnie wojskowe.

W swoim wystąpieniu Komendant CSŁiI pułkownik doktor Ireneusz Fura powiedział: „96 lat temu Polacy stanęli w obronie odzyskanej niepodległości. Był to czas, gdy nasi rodacy wznieśli się na szczyty swojej odwagi, dając dowody patriotyzmu i oddania sprawie najważniejszej jaką jest niepodległość. Żołnierz spełnił swój obowiązek stawiając czoła wielokrotnie liczniejszemu przeciwnikowi.” Pułkownik Fura nawiązując do dzisiejszych czasów podziękował także lokalnym władzom za wspieranie działalności Centrum. Złożył również serdeczne życzenia zdrowia, zawodowych sukcesów, spełnienia w życiu osobistym, stabilności w służbie i pracy oraz żołnierskiego szczęścia wszystkim zebranym żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej oraz tym którzy zakończyli już swoją służbę wojskową.

Kulminacyjnym punktem piątkowej uroczystości było wręczenie aktów mianowań oraz odznaczeń. Awanse na kolejne stopnie wojskowe otrzymało 38 żołnierzy zawodowych CSŁiI. 20 żołnierzy otrzymało także medale od Ministra Obrony Narodowej. Zostały one przyznane w uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności kraju. Z kolei Komendant CSŁiI wyróżnił pięciu żołnierzy służby przygotowawczej tytułem honorowym „Wzorowy Elew”. Wielu kursantów otrzymało także nagrodę w postaci okolicznościowego urlopu.

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym odczytany został Apel Pamięci, a kompania honorowa oddała salwę honorową. Ostatnim elementem obchodów Święta Wojska Polskiego na placu apelowym Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki była defilada pododdziałów.

/red, kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Święto Wojska Polskiego w zegrzyńskim Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *