Świąteczny weekend na drogach: 10 kolizji, 111 mandatów i 4 pijanych kierujących

Fot. arch. Legio24.pl

Świąteczny weekend, który trwał od piątku (3.04) do poniedziałku (6.04) policjanci zaliczają do spokojnych i wyjątkowo bezpiecznych. Na drogach powiatu legionowskiego nie doszło do żadnego wypadku. Były natomiast stłuczki, przekraczanie prędkości i pijani, którzy wbrew prawu postanowili kierować pojazdami.


W sumie, od piątku na drogach powiatu legionowskiego doszło do 10 kolizji. Były to niegroźne stłuczki, w których nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Funkcjonariusze drogówki przyłapali na gorącym uczynku 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 20-latek, który w poniedziałek (6.04) około godz. 7:30 jechał toyotą przez Nieporęt mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz, wraz z trójką innych nietrzeźwych kierowców odpowie za jazdę po pijanemu. Wszystkim grozi do 2 lat więzienia.

Poza tym policjanci ruchu drogowego wystawili od piątku 111 mandatów – głównie za przekroczenie prędkości, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym pojazdów oraz ujawnili dwie osoby, które kierowały samochodami pomimo zakazu sądowego.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Świąteczny weekend na drogach: 10 kolizji, 111 mandatów i 4 pijanych kierujących"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *