Sukcesy uczniów z Zespołu Szkół w Wieliszewie

Reprezentanci szkoły przystąpili do dwóch konkursów:”Konstytucja bez tajemnic” oraz “Czuję się obywatelem Rzeczpospolitej”. Tradycyjnie już wieliszewscy uczniowie odnoszą w tych zmaganiach spore sukcesy.

fot. UG Wieliszew

Reprezentacja szkoły złożona z 3 czteroosobowych zespołów, wzięła udział w międzyszkolnym konkursie “Konstytucja bez tajemnic” w Legionowie. Do finałowej rozgrywki  zakwalifikowały się 2 zespoły. W nagrodę uczniowie pojadą na lekcję obywatelską do Trybunału Konstytucyjnego.

Kolejnym sukcesem jest pierwsze miejsce wywalczone przez uczennice w etapie półfinałowym międzywojewódzkiego konkursu „Czuję się obywatelem Rzeczpospolitej”.  Półfinał odbył się w siedzibie wojewody mazowieckiego. Oprócz zmagań, było także spotkanie z Wojewodą – p. Jackiem Kozłowskim.
Finał będzie rozegrany w czerwcu w Trybunale Konstytucyjnym. W poprzednim roku (wrzesień 2012) uczniowie wygrali ten konkurs. Na razie Zespół Szkół w Wieliszewie zajmuje pierwszą lokatę wśród 16 szkół z województw: mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Sukcesy uczniów z Zespołu Szkół w Wieliszewie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *