Sukces nieporęckich bojerowców

Po niezbyt udanych Mistrzostwach Polski (zawody nie odbyły się z powodu braku wiatru) nastroje nie były zbyt optymistyczne. Żeglarstwo, a szczególnie lodowe, to bardzo wymagający sport. Jednak z nowym zapałem przedstawiciele Nieporętu pojechali na Mistrzostwa Świata i Europy w klasie minibojer.

fot. UG Nieporęt

Z ekipą na mistrzostwa pojechał Maciej Krusiec zawodnik UKS Pilawa Nieporęt, uczeń warszawskiego gimnazjum, dołączył także Kuba Marczak, niestety w ostatniej chwili zrezygnowała z wyjazdu Bogusia Żulewska.

Podczas mistrzostw udało się rozegrać trzy wyścigi, naprawdę w bardzo trudnych, chwilami niebezpiecznych warunkach. MACIEJ KRUSIEC rywalizację tę zakończył po trzech wyścigach na TRZECIM MIEJSCU zdobywając BRĄZOWY MEDAL. Startowało prawie pięćdziesięciu zawodników z ośmiu krajów. Kubie, mimo ogromnego wysiłku i zaangażowania we wszystkich wyścigach nie udało się zająć miejsca na podium.

Regaty odbyły się w szczególnie trudnych warunkach (bardzo silny wiatr, lód z warstwą grubego, zbitego śniegu), dlatego należy docenić wyjątkowy wysiłek, zaangażowanie i poświęcenie zawodników oraz wolę rywalizacji fair play.

/UG Nieporęt/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Sukces nieporęckich bojerowców"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *