Sukces Karty Dużej Rodziny w Legionowie

Już 110 wielodzietnych rodzin z Legionowa złożyło wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny. Pierwsze karty programu zostaną wręczone już  dziś (17.01). O tym  jak bardzo pomysł kart rabatowych spodobał się mieszkańcom może świadczyć fakt, że tylko 2 stycznia, w pierwszym dniu obowiązywania programu wnioski o Kartę Dużej Rodziny złożyło aż 30 rodzin.


Zainteresowanie kartą jest tak duże, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni obowiązywania programu wnioski o jej wydanie złożyła 1/10 rodzin uprawnionych do jej otrzymania. Urząd Miasta w Legionowie szacuje, że tych rodzin w całym mieście może być od 1000 do 1200.

Rodziny, które dostaną kartę są uprawnione do otrzymywania zniżek w żłobku, przedszkolach, MOK-u i obiektach MOSiR-u. Zniżka na usługi oferowane przez te instytucje może sięgać nawet 50%. Poza specjalną ofertą instytucji miejskich swoje promocje przygotowali także lokalni przedsiębiorcy. Dzięki karcie taniej można kupić między innymi : ubrania, zabawki, jedzenie, czy skorzystać z rozrywki. – Pozyskanie ponad 30 przedsiębiorców w tak krótkim czasie, to jest prawdziwy sukces tego programu – przyznaje Tamara Mytkowska, rzecznik legionowskiego ratusza.

Każda rodzina spełniająca warunki programu, która jeszcze się po kartę nie zgłosiła może to uczynić w Miejskim Ratuszu. W punkcie obsługi Klienta jest specjalne okienko, w którym bez kolejki można wypełnić krótki wniosek. Całość formalności, jak zapewnia Tamara Mytkowska, zajmuje niespełna 5 minut. Po wypełnieniu wniosku na wydanie karty czeka się 14 dni. Po tym czasie  można już korzystać z jej dobrodziejstw.

Legionowski program Karta Dużej Rodziny jest skierowany do wszystkich wielodzietnych rodzin, które posiadają trójkę lub więcej dzieci. Warunek, który trzeba spełnić aby otrzymać kartę  jest tylko jeden: wszystkie dzieci i przynajmniej jeden rodzic muszą być w Legionowie zameldowane. Program obejmuje także rodziny zastępcze.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Sukces Karty Dużej Rodziny w Legionowie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *