Sukces judoków z LTS

Medaliści LTS-u. Fot. LTS

Judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego i Sekcji Judo z Wieliszewa udanie rywalizowali w rozegranych w sobotę, 17 października XV Mistrzostwach Polski Judo Masters w Sobótce. Reprezentacja Legionowa i Wieliszewa, licząca pięciu zawodników w wieku powyżej 30 lat (tzw. mastersów) przywiozła pięć medali.

Dotychczas często słyszeliśmy o udanych występach legionowskich judoków w kategoriach dzieci, tym razem mieliśmy możliwość podziwiać emocjonujące pojedynki najstarszych wychowanków trenerów: Grzegorza Leśniaka oraz Anny i Jacka Kuźmińskich.

Zorganizowane z rozmachem zawody w Sobótce pod Wrocławiem zgromadziły niebagatelną, ponad dwustuosobową grupę zawodników z całego kraju oraz reprezentację Litwy, Austrii i Czech. Prawdziwą furorę zrobili nasi mastersi – zawodnicy w wieku ponad 30 lat (M1) do nawet 70 (M8). W ubiegłym roku Legionowo reprezentował tylko jeden zawodnik LTS-u, natomiast w tym była to już grupa trzech panów i, co warte podkreślenia, dwóch pań. Nasze reprezentantki mimo swojego debiutu w Mistrzostwach Polski pokazały wysoką formę i zdobyły wspaniałe medale za pierwsze miejsce w kategorii (F1)  – Dominika MATEUSZCZYK i za drugie w kategorii (F3) – Anna TOMASZEWSKA. Wśród panów kolejno: złoty medal zdobył trener Jacek KUŹMIŃSKI (M2), brąz wywalczyli Zbigniew WIĘCKOWSKI (M4) i Wiesław WALASIEWICZ (M4).

– Można śmiało powiedzieć, że judo w naszym regionie prężnie się rozwija i co mnie osobiście bardzo cieszy, jest to sport dla każdego – powiedział trener (i tym razem zawodnik) Jacek Kuźmiński. Dzieci i dorośli (niejednokrotnie ich rodzice) realizujący poprzez sport swoje pasje stają się lepszymi ludźmi, mamy na to dowody.

www.judo-legionowo.pl

Jacek Kuźmiński
Prezes LTS

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Sukces judoków z LTS"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *