Strzelał do policjantów. Został zatrzymany.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego na podstawie listu gończego Zbigniewa C. Mężczyzna podejrzany jest o czynną napaść na funkcjonariusza Policji na terenie powiatu płońskiego. Przy próbie zatrzymania pojazdu którym kierował, oddał strzał w kierunku policjanta ruchu drogowego, a następnie próbował go potrącić. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Radom

7 marca br. na terenie powiatu płońskiego patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku próbował zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Audi. W momencie zatrzymania się kierujący samochodem oddał strzał z broni palnej w kierunku umundurowanego funkcjonariusza, a następnie uciekając próbował go potrącić. Pojazdem jechał jeszcze jeden mężczyzna. Za uciekającym samochodem audi policjanci oddali strzały i przestrzelili opony. Po krótkiej ucieczce mężczyźni porzucili pojazd i zbiegli. Żaden z policjantów na szczęście nie odniósł obrażeń.

Od momentu zdarzenia zatrzymanie tego poszukiwanego była sprawą priorytetową dla funkcjonariuszy Policji.  Już w pierwszej fazie poszukiwań brały w nich setki mundurowych. W ustalaniu miejsca pobytu uciekinierów wykorzystywano między innymi psy tropiące oraz użyto policyjnych śmigłowców. Mazowieccy policjanci w trakcie ustaleń wspierani byli przez policjantów z Komendy Głównej Policji oraz przez kryminalnych z województwa warmińsko – mazurskiego.

Policjanci szybko zebrali materiał dowodowy, który następnego dnia po zdarzeniu pozwolił Prokuraturze Rejonowej w Płońsku na sporządzenie zarzutu czynnej napaści na policjanta i wydania listu gończego za Zbigniewem C.

Zbigniew C. ma 37 lat, jest mieszkańcem woj. warmińsko – mazurskiego, był w przeszłości wielokrotnie notowany przez Policję między innymi za  kradzieże pojazdów oraz rozboje.

Po wystawieniu listu gończego dzięki przekazowi w mediach do policjantów trafiało wiele informacji. Wszystkie były skrupulatnie weryfikowane.

15 marca b.r. przed południem poszukiwany uciekinier został zatrzymany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu na terenie powiatu przasnyskiego. W czynnościach tych brali udział funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP zs. w Radomiu.

Poszukiwany ukrywał się w w małej miejscowości. Podczas zatrzymania Zbigniew C. próbował jeszcze uciekać, lecz bezskutecznie, został szybko obezwładniony. Policjanci poszukują do wyjaśnienia drugiego mężczyzny, który jechał ze Zbigniewem C. samochodem Audi w dniu 7 marca.

Zatrzymanemu  mężczyźnie za czynną napaść na policjanta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/kom. Alicja Śledziona, wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Strzelał do policjantów. Został zatrzymany."

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *