ReklamaLegionowskiWiadomości

Strażacy z OSP na froncie walki z koronawirusem

Reklama

Dostarczają osobom na kwarantannie lekarstwa i żywność, a nawet wynoszą im śmieci. Mowa o strażakach z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego, których pomoc w walce z epidemią jest nieoceniona.

Reklama

Jak zauważa w specjalnej informacji Urząd Miasta Legionowo, codziennie na terenie miasta strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzają osoby objęte izolacją domową i dostarczają im potrzebne produkty oraz leki. W razie konieczności wynoszą do specjalnych koszy worki ze śmieciami. Druhowie biorą również aktywny udział w akcjach wsparcia dla osób starszych, a także wyprowadzają psy osób przebywających w izolacji.

Dużym atutem w walce z koronawirusem jest zaangażowanie się Ochotniczych Straży Pożarnych w niesienie pomocy osobom, które będą potrzebowały wsparcia, m.in. w kontekście izolacji żywnościowej. Jednocześnie apeluję, aby osoby, którym żywność dostarczać będą druhowie i druhny, nie wchodziły z nimi w interakcje, w trosce o bezpieczeństwo oraz niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się wirusa – mówi zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny.

Specjalne kosze na śmieci

Ratusz informuje, że miasto na terenie każdego osiedla ustawiło specjalne kosze, do których zbierane są śmieci od osób zakażonych. Na pojemnikach tych znajduje się informacja, iż nie są one przeznaczone na odpady mieszkańców. Odbiorem odpadów od osób zakażonych zajmują się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Legionowa oraz zmniejszenie ryzyka przenoszenia się wirusa. Zarówno podczas odbierania odpadów od osób zakażonych jak i wywozu tych śmieci przez firmę zewnętrzną, zachowane są wszystkie wytyczne dla gmin wskazane przez Ministra Klimatu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

/red., UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close