Strażacy szkolą “małych ratowników”

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne po raz kolejny gościli w progach Publicznego Przedszkola Nr 2 w Nowym Dworze Maz. Na spotkaniu poprowadzili pierwsze warsztaty dla dzieci z serii „Mali ratownicy”.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

W trakcie warsztatów, które odbyły się 11 kwietnia dzieci spotykały się z ratownikami medycznymi, wodnymi i strażakami. Celem spotkania było poznanie prawidłowego zachowania w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy. Na zgromadzonych fantomach dzieci przećwiczyły masaż serca oraz proces sztucznego oddychania. Do warsztatów dołączono już znany program „Wear it OSP-RW NDM!”

Dzięki uprzejmości policjantów z Komisariatu Rzecznego oraz strażakom z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Maz. OSP-RW otrzymała kamizelki ratunkowe do przeprowadzenia spotkania. Dodatkowo Urząd Miejskie w Nowym Dworze Mazowieckim przekazał gadżety dla przedszkolaków.

Dzieci po zajęciach wiedzą w jakich sytuacjach należy wezwać pomoc, znają numery telefonów alarmowych, wiedzą jakie informacje przekazać dzwoniąc do służb ratunkowych, wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, znają charakterystykę pracy służb ratunkowych. Zajęcia miały również na celu oswojenie maluchów z osobą ratownika i sytuacją stresową oraz zwiększenie świadomości rodziców i opiekunów w zakresie pierwszej pomocy udzielanej przez dzieci.

/wł, Marcin Śmigas, UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Strażacy szkolą “małych ratowników”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *