Strażacy na Jeziorze

W ubiegły weekend Ochotnicza Straż Pożarna prowadziła ćwiczenia na Jeziorze Zegrzyńskim. Poza doskonaleniem swoich umiejętności, strażacy dokonywali testu katamaranu ratowniczego.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

W szkoleniu, którego celem było przygotowanie uczestników do niesienia pomocy przy pomocy sań lodowych poszkodowanemu znajdującemu się w przeręblu udział wzięli kursanci szkolenia podstawowego OSP oraz PSP i OSP z Nowego Dworu Mazowieckiego. W trakcie kursu niezastąpionymi instruktorami okazali się posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie członkowie Legionowskiego WOPR.

Ponadto, w weekend strażacy przeprowadzili na wodach Jeziora Zegrzyńskiego test katamaranu ratowniczego, który ma usprawniać ich pracę podczas akcji na lodzie. Sprzęt ma służyć do ratowania osób, pod którymi załamał się lód. Konstrukcja katamaranu składa się z dwóch zabezpieczonych przed uszkodzeniami pływaków, pokładu operacyjnego oraz silnika o mocy 5 KM.

Mieszkańcy powiatu legionowskiego oraz osoby korzystające z uroków Jeziora Zegrzyńskiego także zimą mogą czuć się bezpieczni – Straż Pożarna z odpowiednim przeszkoleniem i sprzętem ratowniczym z pewnością udzieli pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Strażacy na Jeziorze"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *