Zamknij

Strategia dobrego rządzenia

14:36, 18.10.2010 Aktualizacja: 18:27, 13.01.2013
Skomentuj

W dniach od 25 września do 2 października 2010 r., w ramach wizyty studyjnej projektu "Strategia dobrego rządzenia. Najlepsze polskie doświadczenie tworzenia strategii zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania operacyjnego na rzecz rozwoju instytucji samorządowych Autonomicznej Republiki Krymu" realizowanego przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców "Perspektywa" z miejscowości Sowietskij gościło w Polsce 20 przedstawicieli administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego z czterech rejonów Autonomicznej Republiki Krymu (Ukraina).

Goście z Krymu odbyli 7 - dniową wizytę studyjną w polskich samorządach partnerskich oraz organizacjach pozarządowych, poznając zasady i kulturę działania administracji samorządowej na różnych poziomach (duże miasto, gmina miejska, gmina wiejska) oraz sposoby operacyjnego realizowania strategii zrównoważonego rozwoju w samorządach lokalnych, współpracy międzysektorowej, praktycznego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w planowaniu i bieżącej pracy administracji samorządowej. Wizyta studyjna miała na celu wzmocnienie efektów warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu, a także praktyczne zapoznanie się z osiągnięciami polskiego samorządu terytorialnego.

Produktem, który powstanie na skutek realizacji projektu w 2010 r. będą strategie zrównoważonego rozwoju na lata 2010-2025 dla dwóch rejonów Autonomicznej Republiki Krymu - Leninskiego oraz Krasnoperekopskiego, także plany operacyjne do strategii zrównoważonego rozwoju posiadanych przez rejon Sowietski i Niżnogorski.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 r.

Goście odwiedzili Legionowskie Centrum Charytatywno- Opiekuńcze Caritas DWP i Urząd Miasta Legionowo.

(źródło: UM Legionowo, foto: zgapa.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%