Stasi Las: Wielki pożar domu wielorodzinnego. 11 osób bez dachu nad głową

Fot. arch. Legio24

W czwartek (9.06) tuż przed godziną 1:00 w nocy do dyżurnego legionowskich strażaków dotarło zgłoszenie o groźnym pożarze domu wielorodzinnego znajdującego się przy ul. Długiej w miejscowości Stasi Las (gmina Serock). Według zgłaszającego ogień miał pojawić się na poddaszu budynku. Na miejsce wysłano w sumie 5 wozów gaśniczych.

Jak informuje naszą redakcję dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Legionowa, po przybyciu pod wskazany adres jednostki stwierdziły obecność płomieni na całej powierzchni poddasza, a pożar był już w zaawansowanym stadium. Nastąpiło także zawalenie się dachu do wnętrza murowanego domu. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej, która polegała na podaniu 3 prądów wody. Dzięki temu udało się stłumić ogień nim przedostał się on na parter.

Po ugaszeniu pożaru strażacy rozebrali spaloną część budynku i jeszcze raz przelali ją wodą, aby uniemożliwić ponowne pojawienie się ognia. Całość sprawdzono również za pomocą kamery termowizyjnej.

Murowany, kryty eternitem dom był zamieszkiwany przez 3 rodziny, w sumie 11 osób. Zostały one teraz bez dachu nad głową i znajdują się pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. Żadna z nich na szczęście nie ucierpiała w wyniku zdarzenia.

W akcji gaśniczej trwającej ponad 2 godziny udział brało 5 zastępów straży pożarnej – 2 z JRG Legionowo oraz po jednym z Wojskowej Straży Pożarnej, OSP Serock i OSP Wola Kiełpińska.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Stasi Las: Wielki pożar domu wielorodzinnego. 11 osób bez dachu nad głową"

  1. Elżbieta Gudnowska | 09/06/2016, godz. 13:06 |

    Boże Święty taka tragedia, moje wyrazy współczucia dla rodziny.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *