Reklama

LegionowskiNajważniejsze

Działania PKP PLK dziwią samorządowców

Reklama

Władze samorządowe powiatu legionowskiego ostro sprzeciwiają się planom zamknięcia przejazdu kolejowego w Chotomowie. Jego zamknięcie uniemożliwiłoby pieszym przedostanie się na drugą stronę torów.

Reklama

– Pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko zamknięciu przeprawy przed wybudowaniem schodów i windy dla pieszych przy wiadukcie nad linią – pisze w ostrych słowach do prezesa PKP PLK wicestarosta legionowski Robert Wróbel.

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się, że PKP przejazd chce zamknąć przed wybudowaniem udogodnień dla pieszych, pomimo wcześniejszych zapewnień, że tego nie uczyni. Przeciwko tym planom protestują mieszkańcy, teraz dołączyły do nich władze samorządowe. Czy PKP PLK usłuchają próśb płynących z Legionowa? Na razie nie wiadomo, miejmy jednak nadzieję, że „kilometrowe” spacery na drugą stronę torów nie będą konieczne.

To nie jedyny punkt zapalny na linii PKP PLK – Samorząd Powiatu Legionowskiego. Okazuje się bowiem, że zagrożona jest także budowa tunelu na legionowskim Przystanku. Prace przy budowie są obecnie prowadzone bardzo nieregularnie, albo wcale, a na domiar złego firma budująca przeprawę ogłosiła upadłość. Spawa jest poważna, bo zamiast tunelu na Przystanku może pozostać po prostu wielka dziura w ziemi.

W sprawie tunelu interweniowały już władze Legionowa. Pisaliśmy o tym w TEJ WIADOMOŚCI. Teraz dołączyły władze powiatu. Vice Starosta Wróbel zwrócił się w zeszłym tygodniu do PKP PLK o wyjaśnienia w sprawie kontynuacji budowy tunelu. Tunel miał być jednym z głównych elementów tworzonego w powiecie legionowskim pasa komunikacyjnego „północ-południe”. W budowę tego przedsięwzięcia już zaangażowano spore środki finansowe. Zrobiono plany, koncepcje. Powiat stara się także o fundusze zewnętrzne. Wstrzymanie budowy oznaczało by ogromne straty materialne.

Ewentualne wstrzymanie prac byłoby też niekorzystne dla samej dzielnicy Legionowo Przystanek. Tunel może bowiem pomóc w rozwoju gospodarczym dzielnicy, przez którą przebiegałaby jedna z głównych dróg powiatowych. Dokończenie budowy tunelu to także szansa na korektę trasy linii autobusowej 723 w tym rejonie miasta, na przykład przedłużenie jej do Osiedla Młodych, które zyskałoby kolejne połączenie do stacji kolejowej.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close