ReklamaKomunikacjaLegionowskiWiadomości

Starostwo przebuduje kolejne trzy przejścia dla pieszych – w Legionowie, Chotomowie i Łajskach

Reklama

Starostwo Powiatowe w Legionowie planuje w najbliższym czasie wyremontować trzy kolejne przejścia dla pieszych. Bezpieczniej będzie na Sobieskiego w Legionowie, Kordeckiego w Chotomowie (gmina Jabłonna) oraz na Kościelnej w Łajskach (gmina Wieliszew).

Reklama

W Legionowie na ul. Sobieskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Zwycięstwa powstanie przejście aktywne, czyli wyposażone w czujniki ruchu i lampy ostrzegawcze nad znakami, uruchamiające się podczas wykrycia pieszego zbliżającego się do jezdni. Ponadto wraz z lampami ostrzegawczymi będą uruchamiać się aktywne punktowe elementy odblaskowe, umieszczone na jezdni bezpośrednio przed przejściem. Dodatkowo zainstalowane zostaną dwie lampy oświetlające przejście wraz z obszarem dojścia do niego. Koszt inwestycji to blisko 60 tys. złotych. Prace mają być wykonane jeszcze w tym roku.

Z kolei przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 1820W – ul. Kordeckiego, przy skrzyżowaniu z ul. Lipową w Chotomowie wystartuje najprawdopodobniej w listopadzie. W ramach prac zaplanowano tzw. wyniesienie przejścia dla pieszych oraz montaż oświetlenia.

W gminie Wieliszew na ul. Kościelnej projektowane są natomiast rozwiązania dla przejścia w okolicy Szkoły Podstawowej im. S. Moniuszki w Łajskach. Istniejące przejście przeniesione zostanie w kierunku parkingu. Na długości kilkunastu metrów powstanie wzniesienie z kostki, na środku którego wyznaczone zostanie przejście dla pieszych. Przebudowa sprawi, że kierowcy zwolnią na progu. Dodatkowo miejsce to zostanie doświetlone. Dzięki temu piesi i kierowcy będą dla siebie lepiej widoczni. Na przygotowanie dokumentacji projektowej Powiat przeznaczył blisko 13 tys. zł. Jeżeli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem, prace przy modernizacji tego przejścia ruszą jeszcze w tym roku.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close