Reklama

LegionowskiWiadomości

Stanisławów Pierwszy: Policja zajmie się niedokończoną budową. Właścicielowi rudery grozi 3 lata więzienia

Reklama

Komisariat Policji w Nieporęcie rozpoczął dochodzenie w sprawie niedokończonego budynku znajdującego się w miejscowości Stanisławów Pierwszy. Zdaniem władz gminy, zagraża on bezpieczeństwu mieszkańców, którzy nieroztropnie do niego wchodzą. Jak informuje w komunikacie UG Nieporęt, sprawę próbowano załatwić polubownie, ale bez skutku. Właściciel nieruchomości przepadł bowiem jak przysłowiowy „kamień w wodę”.

Reklama

– Budynek stoi w centrum osiedla. Właściciel zatrzymał budowę na etapie stanu surowego – otwory okienne i drzwiowe są puste, dach pokryty deskami – i przestał się nim interesować. Od lat budynek niszczeje, dach spróchniał, beton się kruszy, wokół plenią się chwasty. Mury pokryte są graffiti, a wewnątrz widać ślady dewastacji. Nieruchomość jest niezabezpieczona, i niestety, łatwo można dostać się do środka. Mając na uwadze bezpieczeństwo, zwłaszcza młodzieży szkolnej (niedaleko jest szkoła), wójt Maciej Mazur podejmował działania, mające na celu zabezpieczenie nieruchomości przed dostępem osób postronnych. Niestety, właściciel jest nieuchwytny, nie ma z nim kontaktu, co bardzo utrudniało postępowanie, zarówno Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, jak i Straży Gminnej – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Gminy.

Ponieważ stan budynku jest coraz gorszy i zagraża on bezpieczeństwu, wójt Sławomir Maciej Mazur wnioskował na policję o wszczęcie postępowania. Niestety, wpłynęło postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia, dlatego skierowane zostało zażalenie na tę decyzję do Sądu Rejonowego w Legionowie. Po uwzględnieniu go przez Prokuraturę, w listopadzie Komisariat Policji w Nieporęcie rozpoczął dochodzenie w sprawie popełnienia przestępstwa przewidzianego w art. 160 § 1 k.k. – kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close