ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Stanisławów Pierwszy: Nowe liceum będzie miało własną siedzibę

Reklama

Trwa przetarg na opracowanie projektu budynku z przeznaczeniem na siedzibę utworzonego w zeszłym roku czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. Jak informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie, otwarcie ofert nastąpi już 9 września.

Reklama

Budynek nowego liceum powstanie na działce bezpośrednio sąsiadującej ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, która obecnie zapewnia liceum zaplecze lokalowe. Na kompleks w tym momencie składają się budynek szkoły podstawowej, Aquapark „Fala” oraz zespół wielofunkcyjnych boisk sportowych.

Jak będzie wyglądać budynek liceum?

Jak czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie, w nowym budynku liceum znajdować się będzie 8 sal lekcyjnych, 3 pracownie, siłownia, biblioteka, szatnia oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości. Zaplecze stanowić będą cztery pomieszczania biurowe, pokój nauczycielski, gabinet pedagoga, gabinet pomocy medycznej, pomieszczenia gospodarcze oraz łącznie osiem łazienek, w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami. Nowa siedziba liceum będzie wyposażona w windę i całkowicie wolna od barier architektonicznych.

Firma, która wygra przetarg będzie zobowiązana opracować dwa warianty koncepcyjne inwestycji, a następnie na podstawie wybranego wariantu stworzyć jego kompletny projekt i uzyskać wszystkie niezbędne decyzje umożliwiające rozpoczęcie budowy. Trzykondygnacyjny budynek będzie miał ponad 1500 m² powierzchni. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacuje się na około 12 mln złotych. Harmonogram prac zakłada, że uczniowie liceum rok szkolny 2023/2024 rozpoczną już w nowej siedzibie.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close