Zamknij

Sprawdź te rzeczy przed zakupem pralki

12:00, 08.09.2021
Skomentuj

Aby umożliwić jak największej liczbie naszych czytelników uniknięcie tej przykrej konieczności, postanowiliśmy przygotować dla nich prosty poradnik obejmujący wszystkie kwestie, na które należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu pralki - czy to w sklepie internetowym czy też w jego tradycyjnym odpowiedniku.

Ładowność pralki


Najistotniejszą kwestią jeżeli mowa o pralce jest bez wątpienia ładowność. Dawno już minęły czasy, kiedy za wystarczający uważano produkt oferujący pojemność na poziomie 6 kilogramów - obecnie standard stanowi 8 kilogramów, natomiast głowy większych rodzin oraz osoby regularnie wykonujące dość duże pranie skłaniają się ku wyrobom jeszcze większym.

Pozwala to nie tylko na usunięcie nieczystości z większej ilości ubrań, koców, czy pościeli, ale także umożliwia pranie bardziej ekonomiczne - wodę zużywamy bowiem tylko raz, co przy mniejszej ładowności okazać się może niemożliwe, jako że szybko okaże się, że proces należy powtórzyć, jako że w pralce nie wystarczyło miejsca na wszystkie przygotowane zawczasu przedmioty.

Od przodu lub od góry - który typ ładowania wybrać?


Z ładownością nierozerwalnie wiąże się także kwestia sposobu umieszczania w pralce ubrań lub innych przedmiotów, którym pragniemy nadać nową świeżość. Obecnie na rynku dostępne są wyroby ładowane od frontu oraz od góry. Jeżeli dysponujemy niewielką ilością przestrzeni w łazience lub w pomieszczeniu, w którym ma znaleźć się pralka, o wiele lepszym rozwiązaniem bez wątpienia okaże się produkt z klapą umieszczoną na górze, jako że jej otwieranie z pewnością nie sprawi, że uszkodzimy znajdujące się w pobliżu meble, drzwi, czy też ściany.

Na wariant ładowany od frontu możemy się zdecydować w sytuacji, gdy dysponujemy dużą ilością przestrzeni oraz po dokonaniu wstępnych pomiarów możemy z całą pewnością stwierdzić, iż otwieranie oraz zamykanie drzwiczek pralki nie będzie stanowiło jakiegokolwiek problemu.

Oszczędność prądu


Uwagę naszych czytelników pragniemy także zwrócić na kwestię niejednokrotnie traktowaną nieco po macoszemu, jednakże naszym zdaniem niezwykle istotną - chodzi bowiem o klasę energetyczną nabywanego produktu. Część konsumentów uważa, że ma ona marginalny wpływ tak na cenę jak i na późniejszą wydajność pralki...nic bardziej mylnego!

Okazuje się bowiem, że jeżeli wybierzemy produkt nowoczesny, w którym to wprowadzone zostały rozwiązania umożliwiające znaczne ograniczenie poboru energii elektrycznej podczas każdego z cyklów, ogólne zużycie prądu w naszym gospodarstwie domowym może ulec znacznemu ograniczeniu, a co za tym idzie - ponosić będziemy mniejsze wydatki płacąc comiesięczne rachunki.

Jak więc widać, zakup opracowanej z myślą zarówno o wydajności jak i o ergonomii pralki to może nieco większy wydatek początkowy, jednakże szybko okaże się że produkt taki podczas regularnych prań szybko się nam zwróci. Uważamy więc, że niezależnie od tego na jaki typ pralki się zdecydujemy oraz jakie jej funkcje przypadną nam do gustu, zawsze powinniśmy starać się nabyć wyrób renomowany o najwyższej możliwej klasie energetycznej.

Oszczędność wody


Niezwykle istotną kwestią może się także okazać dla nas ilość zużywanej przez pralkę wody. Obecnie najpopularniejsze wyroby na rodzimym rynku pochwalić się mogą zużyciem na poziomie od 40 do 60 litrów, przy czym zawsze warto celować w tę dolną granicę, jako że będzie to gwarancją, iż w ujęciu rocznym na pranie zużyjemy znacznie mniej wody przy jednoczesnym utrzymaniu na zadowalającym poziomie wydajności pralki. Więcej o tym wspomina blog wlaczoszczedzanie.

Głośność pracy


Podczas nabywania niektórych produktów na etykiecie zaobserwować możemy także informację o ilości generowanych decybeli, a więc mówiąc możliwie jak najprościej - o poziomie generowanego hałasu. Warto, by w miarę możliwości wskaźnik ten był jak najniższy, szczególnie jeżeli produkt ma pracować w domu, w którym jest także małe dziecko lub osoba starsza, która potrzebuje więcej czasu na odpoczynek w spokoju.

Dobry silnik


Ostatnią kwestią na którą pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników jest dobór pralki, która cechować się będzie zaimplementowaniem przez producentów nie tylko wydajnego, ale także wytrzymałego silnika. W modelach nieco tańszych niejednokrotnie natknąć się możemy na jednostki szczotkowe, które to jak najbardziej pełnić będą powierzone im zadanie, jednakże zdaniem ekspertów, ich żywotność kształtuje się na poziomie zaledwie 10 lat, natomiast najczęściej producenci oferuję gwarancję na ich bezawaryjne działanie która to opiewa na maksymalnie 2-5 lat.

Nie oznacza to oczywiście, że po upływie tego okresu produkt trzeba będzie momentalnie wymienić, jednakże mogą zacząć występować z nim różnorakie problemy, powodujące konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych i naprawczych, które to z kolei wiązać się mogą z dodatkowymi kosztami po naszej stronie.

Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem okazać się może sięgnięcie po o wiele wytrzymalszy silnik inwerterowy, którego wytrzymałość szacowana jest na nawet 20 lat, co jest wynikiem o wiele lepszym niż ma to miejsce w przypadku opisywanej wcześniej jednostki - oczywiście pociągnie to za sobą większe koszty ogólne pralki, jednakże uważamy, że w tym przypadku jak najbardziej warto wydać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych więcej, aby stać się posiadaczem produktu pracującego bezawaryjnie przez wiele długich lat.

Mamy wielką nadzieję, że zaprezentowane w dzisiejszym artykule porady pomogą niejednemu z naszych czytelników dokonać wyboru pralki, która to okaże się strzałem w dziesiątkę i pozwoli na wydajne oraz bezproblemowe pranie ubrań, pościeli, czy też koców.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%