Reklama
CiekawostkiPo godzinach

Spotkanie z dziećmi w nowodworskiej komendzie

Dzisiaj (09.05) nowodworscy policjanci gościli w murach komendy pierwszoklasistów z Zespołu Szkół w Modlinie-Twierdzy. Dzieci mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Nie brakowało emocji, kiedy „pierwszaki” własnymi rękami dotykały wyposażenia funkcjonariuszy, oraz mogły zobaczyć komendę od środka, a także  policyjny radiowóz i motocykl.

Reklama

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

Spotkania z uczniami szkół podstawowych są wpisane w stałe zadania policji. Kontakt funkcjonariuszy z dziećmi, ma na celu przybliżenie pracy policji, jak również  zaszczepienie od najmłodszych lat ziarna praworządności. Dzisiaj (09.05) nowodworską komendę odwiedziły dzieci ze SP nr 4 – Modlin Twierdza.

Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość bliżej poznać pracę policjanta, dotknąć jego wyposażenia do służby, zobaczyć komendę od środka, nawet zrobić sobie „odciski palców”. Ogromnym entuzjazmem cieszyły się kajdanki, „lizak” oraz elementy umundurowania. Dzieciaki zobaczyły również jak wygląda radiowóz oraz policyjny motocykl, co sprawiło im nie lada frajdę. Wszyscy z otwartymi buziami i zaciekawieniem słuchali tego, co policjanci opowiadali o swojej pracy.

Na koniec „pierwszaki” podziękowały mundurowym za spotkanie deklarując, że kiedy dorosną zostaną policjantami.

/KPP Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button