Reklama

Dobrze Wiedzieć!Strefa Oriany - horoskop, lifstyle

Sport ekstremalny? Dlaczego nie!

Reklama

Kiedy tradycyjne dyscypliny sportu przestają nam wystarczać, pora pójść o krok dalej i wypróbować podnoszące poziom adrenaliny sporty ekstremalne. Wiele z nich niesie ze sobą ogromne ryzyko, ale również niezwykłą satysfakcję i poczucie spełnienia.

Reklama

Militarna pasja

Air Soft Gun, czyli popularne ASG to sport, który uprawiają osoby owładnięte militarną pasją. Dyscyplina ta przypomina paintball, jednak zamiast broni strzelającej farbą, mamy do czynienia z karabinami – replikami autentycznych modeli, zaś amunicję stanowią plastikowe kulki. Na polu bitwy stają 2 drużyny, których stroje to odwzorowanie prawdziwych mundurów, kamizelek, butów i innych elementów znajdujących się na wyposażeniu armii niemieckiej, rosyjskiej lub amerykańskiej. Wielbiciele ASG należą do grup, które spotykają się przeważnie raz w tygodniu na wynajętym terenie (las, opuszczone ośrodki i kompleksy budynków). Sport ten nie należy do tanich – za replikę karabinu zapłacimy średnio 1-2 tysiące złotych, a do tego dochodzi jeszcze pełne umundurowanie, magazynki, plastikowe kulki i inne akcesoria. Prawdziwi pasjonaci nie ograniczają się jednak to jednej sztuki broni – kompletują kolejne repliki, broń krótką, profesjonalne pokrowce czy krótkofalówki służące do porozumiewania się podczas bitwy.

Szybuj jak wiewiórka

Spełnienie marzeń o swobodnym lataniu jest jednym z pierwotnych dążeń człowieka. Nic dziwnego, że sport o tajemniczej nazwie wingsuiting zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Uprawiają go osoby cechujące się ogromną odwagą. Śmiałkowie zakładają specjalny kostium, który po rozpostarciu ramion przypomina wiewiórkę w locie. Zazwyczaj startuje się z lecącego śmigłowca lub zbocza góry. Średnia prędkość osiągana podczas takiego swobodnego spadania to nawet 200 km/h. Wingsuiterzy często filmują swoje wyczyny, rejestrując je dzięki sportowym kamerom przypiętym do kasku. Sama prędkość osiągana przez żądnych emocji śmiałków zapiera dech, ale pasjonaci tego sportu idą o krok dalej – maksymalnie obniżają wysokość lotu, dzięki czemu mogą mijać drzewa, budynki i inne obiekty. I chociaż jest to sport ekstremalnie niebezpieczny, łączący się z bezpośrednim zagrożeniem życia w razie upadku – ciągle zyskuje nowych adeptów.

Złap wiatr w żagle

Ostatnią sportową inspiracją na naszej liście jest kitesurfing, będący specyficzną odmianą windsurfingu. Różnica polega na stosowaniu innego rodzaju sprzętu – w przypadku tzw. „kajta” mamy do czynienia z mniejszą deską, latawcem, który chwyta wiatr oraz drążkiem sterowniczym, połączonym z pędnikiem przy pomocy linek. Doświadczeni kitesurferzy mogą osiągać nawet 11 węzłów prędkości, wykonując podniebne ewolucje. „Kitesurfing staje się w Polsce coraz bardziej popularny – głównie ze względu na to, że na naszym Helu znajdziemy idealne warunki do uprawiania tego sportu – optymalną siłę wiatru, płytką wodę przy brzegu i bezpieczne fale” (źródło: http://www.scandal.pl/). Jednak zanim postawimy pierwsze kroki na desce – warto skorzystać z profesjonalnego szkolenia, na którym zdobędziemy podstawowe umiejętności.

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close