Spersonalizowane karty miejskie

Zdecydowana większość pasażerów, korzystających z imiennych biletów długookresowych, wyrobiła już spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską przed 1 lipca. ZTM od czerwca 2008 roku wydał łącznie ponad 745 tys. spersonalizowanych nośników. Nieliczni „zapominalscy”, którzy nie zdążyli  zdobyć osobistej WKM (a mieli na to dwa lata!) ponoszą konsekwencje tego zaniechania.

W ciągu pierwszych pięciu dni lipca kontrolerzy ZTM wystawili posiadaczom starych WKM, na których aktywne były imienne bilety, 81 wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej. Ponadto, dwie osoby podróżujące z nieważnymi kartami, podczas kontroli porzuciły je i uciekły. W tym okresie wystawiono ponad 3,3 tys. wezwań do zapłaty, co oznacza, że osoby ukarane za brak spersonalizowanego nośnika stanowiły zaledwie 2,4 proc.

Nadal można wyrobić spersonalizowaną WKM i bezpłatnie przekodować na nią bilet imienny ze starej karty. Przeniesienie kontraktu możliwe jest w dwóch Punktach Obsługi Pasażerów ZTM – przy stacji Metro Centrum (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 20.00, a w sobotę 10.00 – 17.00) oraz przy ul. Senatorskiej 37 (poniedziałek – piątek, 7.00-17.00). Przekodować bilet powinni pasażerowie, posiadający niespersonalizowane karty z biletami imiennymi, których termin ważności upływa po 30 czerwca.

(źródło: Zespół Prasowy ZTM)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Spersonalizowane karty miejskie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *