Reklama

Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Spawanie laserowe – dlaczego warto z niego korzystać?

Reklama

W związku z korzyściami ekonomicznymi i niesłabnącym popytem spawanie zawsze było pożądanym zawodem. Niemniej warto zaznaczyć, że ta tendencja tyczy się wyłącznie mniejszych firm z bardziej ograniczoną ilością etatów. Nie zapominajmy też o tym, że mówimy o profesji uważanej za potencjalnie niebezpieczną ze względu na ryzyko uszkodzenia wzroku. W związku z tym wiele przedsiębiorców skłania się ku korzystania z spawania laserowego w swoich firmach produkcyjnych.

Reklama

Aby doprowadzić do tego, aby dane przedsiębiorstwo produkcyjne zapewniło sobie dynamiczny rozwój przy  działaniach na dużą skalę, należy w pewnym momencie zainteresować się automatyzacją. Dlatego dziś opiszemy, dla warto korzystać ze spawania laserowego.

Jakość uzyskanych złączeń

Wiązka energii używana do spawania laserowego zapewnia wyjątkowo trwałe uzyskane złączenia. Jeśli na daną chwilę wiązka lasera musi głębiej penetrować materiał, wystarczy za pomocą interfejsu dostosować ją do swoich potrzeb. Jednocześnie, w przeciwieństwie do maszyn spawalniczych opierających się na elektronach, laser jest w stanie wytworzyć spoinę samodzielnie, bez potrzeby korzystania z dodatkowych metali. Tym samym uzyskujemy możliwość oszczędności materiałowej.

Wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania

Gaz spawalniczy służy do ochrony pozycji spawania. Jednak jeśli chodzi o spawanie laserowe, należy wspomnieć, że w jego przypadku odkryto dodatkową funkcję. W trakcie spawania materiał wchodzący w interakcję z innym materiałem generuję chmurę plazmową zdolną do wchłonięcia wiązki laserowej przy jednoczesnym jej odchylaniu. Aby uniknąć sytuacji potencjalnie niebezpiecznych, konieczne jest wykorzystanie helu wraz z argonem, co pozwoli na stworzenie przestrzeni bezpiecznej względem chemikaliów. Nawiązując jeszcze do wątku zdrowotnego poruszonego w leadzie, to wykorzystywanie spawania laserowego wyklucza sytuację, gdy wzrok pracownika jest narażony na uszkodzenie.

Podsumowanie

Po zapoznaniu się z treścią artykułu odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto korzystać ze spawania laserowego” powinna być znana. Dzisiejszy stopień automatyzacji produkcyjnej znacznie różnie się od początków tej technologii, gdzie można było mówić o niepewności wdrażanych rozwiązań. Niemniej teraz razem z jej rozwojem przemysł w pewnym sensie nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału bez niej, co tylko świadczy o skuteczności tejże.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close