ReklamaDobrze Wiedzieć!Zdrowie

Spadek libido to problem kobiet? Mężczyznom też może się nie chcieć

Reklama

Pomimo udowodnionej roli testosteronu w kształtowaniu męskiego pożądania seksualnego, inne czynniki mogą również wpływać na intensywność męskiego libido. Testosteron, męski hormon płciowy, pomaga utrzymać gęstość kości, rozkład tłuszczu, zapewnia produkcję nasienia, wspiera masę mięśniową i siłę mięśni, a także sprzyja syntezie czerwonych krwinek. Pomimo obecności innych hormonów androgennych, które stymulują lub kontrolują rozwój i utrzymanie drugorzędnych cech płciowych mężczyzn, naukowcy uważają testosteron za kluczowy element w tworzeniu męskiego pożądania seksualnego.

Reklama

Co wpływa na spadek popędu płciowego u mężczyzn? 

 Oprócz czynników hormonalnych, które zmniejszają libido, istnieją inne powody, które powodują, że mężczyźni tymczasowo lub na stałe zmniejszają swoje zainteresowanie życiem seksualnym. Osłabione libido u mężczyzn może mieć różne podłoże. To: 

 • Czynniki psychogenne. Stresujące dni w pracy, które powodują poważne zmęczenie, ciągły stres, depresję, konflikty rodzinne i chroniczny brak snu mogą spowodować gwałtowne osłabione libido. 
 • Obecność chorób przewlekłych. Szczególnie niebezpieczne są choroby związane z układem hormonalnym, takie jak otyłość, cukrzyca i patologie sercowo-naczyniowe, które niekorzystnie wpływają na libido. 
 • Złe nawyki. Uzależnienie od nikotyny, alkoholu lub narkotyków, a także niekontrolowane przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych bardzo często prowadzi do zmniejszenia libido u mężczyzn. 

Jak sobie radzić ze spadkiem libido? 

Mówiąc o męskiej seksualności, trzeba zrozumieć, że jest to połączenie wielu biologicznych, psychofizjologicznych i emocjonalnych reakcji, szeregu doświadczeń i działań związanych z manifestacją i zaspokajaniem pożądania seksualnego. Przede wszystkim należy prowadzić właściwy styl życia, mieć zbilansowaną dietę, dbać o aktywność fizyczną – innymi słowy, zapewnić sprzyjające warunki do realizacji pożądania seksualnego. 

Często zalecane są multiwitaminy, szczególnie dobra jest w tym witamina E. Warto również zadbać o ściany naczyń krwionośnych. Pod tym względem dobrze sprawdzają się preparaty z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi Omega 3 i 6. Podejście to powinno być kompleksowe. Przy niskim poziomie testosteronu preparaty można stosować w celu zrekompensowania jego braku w organizmie, produkty są dostępne w postaci plastra lub żelu, które nakłada się na skórę. 

Produkty na podwyższenie libido u mężczyzn, które można nabyć w aptece 

Produkty na podniesienie męskiego libido mogą składać się z naturalnych składników, które wykazują działanie terapeutyczne i profilaktyczne. Mają: 

 • zwiększyć libido, 
 • poprawić jakość stosunku płciowego, 
 • stymulować produkcję testosteronu, 
 • poprawić funkcję erekcji, 
 • zwiększyć stabilność psychiczną, 
 • zwiększyć aktywność fizyczną, 
 • wzmocnić odporność. 

W produktach na poprawienie męskiego libido mogą znajdować się takie składniki jak: 

 • Korzeń żeń-szenia – uruchamia ośrodki pobudzenia seksualnego w rdzeniu kręgowym i mózgu. Przede wszystkim żeń-szeń zasłynął, jako silny środek pobudzający libido. Jego działanie na kilka narządów układu hormonalnego jednocześnie pozwala rozbudzić pożądanie i wzmocnić uczucie przyjemności. 
 • Wyciąg z johimby – zwiększa ilość ejakulatu. Wyciąg może rozszerzać naczynia narządów płciowych, zwiększając przepływ krwi do nich. Działanie to odbywa się poprzez blokowanie receptorów alfa 2adrenergicznych głównie naczyń narządów miednicy. 
 • Mącznica lekarska zawiera garbniki i kwas galusowy, które mają silne działanie przeciwzapalne na organizm i oczyszczają go z toksyn. 

Wśród środków na potencję w aptece można znaleźć takie, które poprawiają libido u mężczyzn. Warto wcześnie zadbać o poprawę pożądania seksualnego, aby nie stracić wiary w siebie i w swoją męskość. 

Źródło:
Leki na potencje, Gdziepolek.pl (https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje) 

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close