„Smogogród” – nowa aplikacja na Androida dla mieszkańców Legionowa

Smogogród - nowa aplikacja na Androida dla mieszkańców Legionowa. Fot. Legio24.pl/Google Play

Walka ze smogiem przybiera w Legionowie różne formy. Jedni piszą petycje do ratusza, inni dzwonią do Straży Miejskiej z uprzejmym donosem, jeszcze inni na internetowych mapach oznaczają „trucicieli”, palących w piecach czym popadnie. Teraz osoby lub firmy, w sensie dosłownym, zatruwające życie mieszkańcom miasta można oznaczyć na takiej mapie nawet podczas spaceru. Wystarczy mieć przy sobie telefon z Androidem na pokładzie i specjalną aplikację „Smogogród”.

– Masz dość ciężkiej atmosfery? Chcesz wyjść na spacer i spokojnie oddychać? Niestety w Legionowie jest to trudne, ale jest na to sposób. Możemy wspólnie zawalczyć o poprawienie warunków w naszym mieście – pisze do użytkowników systemu operacyjnego Android autor aplikacji.

Aplikacja „Smogogród” pozwala na zgłoszenie domu lub firmy, które podejrzewasz o zanieczyszczanie powietrza. Możesz to zrobić w każdej chwili, na przykład podczas spaceru. Gdy tylko zobaczysz czarny dym z komina wyciągasz telefon, wpisujesz adres i robisz zdjęcie. Twoje zgłoszenie trafi na stronę http://alarm.legionowo.info.pl/ z której korzysta między innymi Straż Miejska.

Ale to nie wszystko na co pozwala aplikacja. Możesz za jej pomocą również kontrolować stan atmosfery w wybranych przez siebie stacjach kontroli jakości powietrza, a także przeglądać mapę punktów zgłoszonych przez innych użytkowników.

– Odzyskajmy Legionowo! – apeluje autor aplikacji.

Aplikację może pobrać każdy użytkownik telefonu z Androidem. Wystarczy w wyszukiwarce sklepu Google Play wpisać jej nazwę – Smogogród, a następnie ją zainstalować. Aplikacja jest bezpłatna.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "„Smogogród” – nowa aplikacja na Androida dla mieszkańców Legionowa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *