Po śmierci 2-latka z Serocka SLL chce kontroli NFZ-tu w NZOZ Legionowo

NZOZ Legionowo, Fot. arch. Legio24.pl

Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów chce by Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził wnikliwą kontrolę jakości usług medycznych oferowanych w NZOZ Legionowo. Wniosek SLL-u ma związek z tajemniczą śmiercią 2-latka z Serocka. Specjalne pismo w tej sprawie trafiło już na biurko Dyrektora Mazowieckiego Oddziału NFZ, Filipa Nowaka.

– Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów zwraca się do Pana Dyrektora z uprzejmą prośbą o wszczęcie działań wobec NZOZ Legionowo sp. z o.o., ul. Sowińskiego 4, 05-120 Legionowo dotyczących wyjaśnienia okoliczności śmierci dwulatka po uprzedniej wizycie w w/w. NZOZ w dniu 22.01.2017 r. Dziecko zostało zbadane w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej i odesłane do domu, gdzie jego stan zdrowia się pogorszył, a akcja ratowników wezwanego pogotowia ratunkowego okazała się bezskuteczna. Wobec powyższego mając na względzie zdrowie i życie pacjentów, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych wnosimy o podjęcie działań celem wyjaśnienia przedstawionego tu przypadku, a także wyeliminowania ewentualnych nieprawidłowości mających związek z udzielaniem świadczeń przez świadczeniodawcę tj. NZOZ Legionowo sp. z o.o.- czytamy we wniosku podpisanym przez przedstawiciela SLL-u, Cezarego Orłowskiego.

Pełna treść wniosku:

/red/

8 razy komentowano artykuł "Po śmierci 2-latka z Serocka SLL chce kontroli NFZ-tu w NZOZ Legionowo"

 1. Kwiatkowski z Legionowa | 01/02/2017, godz. 14:12 |

  Sepsa rozprzestrzenia się niczym błyskawica. Uruchamia w organizmie kaskadę nieodwracalnych, zagrażających życiu zmian: niszczy naczynia krwionośne, prowadzi do powstawania zatorów, uszkadza układ oddechowy. Można do tego nie dopuścić, jak najszybciej rozpoczynając leczenie w szpitalu (m.in. podanie silnych antybiotyków, preparatu zawierającego tzw. aktywowane białko C, podtrzymanie funkcji niewydolnych narządów).

  http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/posocznica-sepsa-zaczyna-sie-niewinnie_35797.html

 2. Wczoraj 31.01.17 nawet pediatry nie było na dyżurze. Straszne co się dzieje w tak bogatym mieście jak Legionowo. Szkoda kasy dla pacjentów w potrzebie, ale podatku to płacić…. żenada i nic więcej…

 3. Sepsa nie oznacza automatycznie wyroku śmierci.
  Podane w porę antybiotyki pozwalają na zahamowanie procesu
  W tym przypadku tego leczenia chyba zabrakło

 4. Kwiatkowski z Legionowa | 30/01/2017, godz. 17:38 |

  Współczuję rodzinie chłopca. Niestety medycyna czasami jest bezradna. Jeżeli to była sepsa, to nawet najlepszy szpital, z najlepszymi lekarzami, nic by nie poradził.

 5. Widzę, że panią posługującą się nickiem “Robert” z referatu propagandy i zastraszania (zw. komunikacją społeczną) powinien skontrolować psychiatra.

 6. Widzę, że sll lubi trzepać pianę w Legionowie. A może tak trzeba skontrolować sll?

 7. To była sepsa u tego 2 latka.

 8. Taka kontrola przydała by się już dużo wcześniej. Ja osobiście korzystałem z ich “pomocy” kilkakrotnie ale nie udzielono mi jej tylko najłatwiej pozbyć się kłopotu i wydać skierowanie do szpitala. W jednym z przypadków kilka minut w nocy dzwoniłem do drzwi żeby ktoś otworzył, gdzie po kilku minutach wyszła pielęgniarka i zapytała czego chcę, odpowiedziałem, że dostałem buli brzucha na co odpowiedziała żebym udał się do lekarza rodzinnego. Był to piątek godzina 23.00 – 24.00 gdzie lekarze w ośrodkach już nie przyjmują. Żeby pozbyć się kłopotu wyszedł do mnie zaspany lekarz który wypisał skierowanie do szpitala i załatwili sprawę. Świąteczna i nocna pomoc lekarska w Legionowie jest do niczego jest to jedynie noclegownia dla lekarza na dorobienie sobie do wypłaty.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *