Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionu

Ślubowanie zatorskich pierwszaków

Reklama

Chłodny październikowy dzień ociepliła w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach bardzo przyjemna uroczystość – „Pasowanie na pierwszoklasistę”. Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku odbyło się dziś, 23 października.

Reklama
foto: UG Zatory

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich gości przez wicedyrektor szkoły – p. Eugenię Kozon. Następnie odświętnie ubrani uczniowie zaprezentowali program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynię klasy – p. Ewę Kaczmarczyk. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały wesołe piosenki o szkole. Wszyscy byli zachwyceni i co chwila było słychać gromkie brawa.

Następnie miała miejsce najważniejsza część całej uroczystości – akt pasowania, który odbył się po złożeniu przysięgi, w której dzieci obiecały być najlepszymi uczniami. Pani dyrektor dokonała uroczystości włączenia uczniów klasy I w poczet społeczności szkolnej, przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym, „zaczarowanym ołówkiem”.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, a także upominki i słodycze od Pana Wójta. Po udanej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez Rodziców pierwszoklasistów.

/UG Zatory/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close