„Śląska” Arena

Jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – wystąpił w miniony piątek w legionowskiej Arenie. Koncert był częścią organizowanego przez CSP VI Krajowego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Obrady trwały trzy dni, a ich ukoronowaniem był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, założonego przez Stanisława Hadynę w 1953 roku. „Sląsk” oraz bliższe nam terytorialnie „Mazowsze” to dwa największe zespoły folklorystyczne w Polsce.

Na legionowskiej scenie wystąpiło ok. 50 tancerzy oraz soliści, którzy przedstawili najbardziej znane polskie pieśni i tańce nie tylko ze Śląska, lecz także innych regionów kraju. Zgromadzona publiczność żywo reagowała na tak znane pieśni jak „Starzyk” oraz „Szła dzieweczka do laseczka”.

Dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Policji występ „Śląska” obejrzeć mogli nie tylko uczestnicy zjazdu, lecz także mieszkańcy Legionowa. Dystrybucją bezpłatnych wejściówek zajmował się m.in. MOK, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytet III Wieku.

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "„Śląska” Arena"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *