Skwer ks. Jerzego

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” – słynna sentencja księdza Jerzego Popiełuszki zabrzmiała w 26. rocznicę jego śmierci w Legionowie. Miasto uczciło pamięć bohaterskiego księdza nadając jego imię skwerowi u zbiegu ulic Piłsudskiego i Sowińskiego.

19 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzień jego męczeńskiej śmierci został ogłoszony przez papieża Benedykta XVI podczas beatyfikacji 6 czerwca – świętem liturgicznym w polskim Kościele.

Wszystkie elementy uroczystości takie jak: występ zespołu artystycznego z LO im. Marii Konopnickiej, przemówienia gości, sadzenie dębu okolicznościowego czy wypuszczenie balonów z przesłaniem ks. Popiełuszki nawiązywały swym charakterem do uczenia i zachowania w pamięci potomnych postawy ks. Jerzego Popiełuszki, który za swoją niezłomność podczas walki z systemem komunistycznym zapłacił najwyższą ofiarę.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. poseł na Sejm RP Zenon Durka oraz Biskup Stanisław Kędziora.

REKLAMA

Ciekawym elementem uroczystości było również otwarcie pierwszego w Legionowie zdroju ulicznego, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy będą mogli ugasić pragnienie w upalne dni.

Po zakończeniu części oficjalnej goście przenieśli się do atrium legionowskiego ratusza gdzie czekała na nich okolicznościowa wystawa pt.”Od Solidarności do Wolności”, której inicjatorem jest szef legionowskiej Solidarności – Dariusz Ejdys oraz projekcja filmu “Wolność jest w nas” który przybliżył wszystkim widzom godną podziwu i naśladowania sylwetkę ks. Jerzego.

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Skwer ks. Jerzego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *