Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

SKM: Od 9 marca poważne zmiany na linii S3

Od 9 marca popularna wśród mieszkańców Legionowa linia SKM S3 zostanie tymczasowo podzielona na dwie niezależne linie: S30 kursującą z Legionowa do Warszawy Wschodniej oraz S3 obsługującą trasę z Warszawy Centralnej do Lotniska Chopina. Zmiany związane są z planowanym remontem torów na linii średnicowej – pośpiesznej i potrwają do 14 czerwca.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

Planowany remont torów dalekobieżnych na warszawskim moście średnicowym może poważnie utrudnić mieszkańcom naszego regionu dotarcie koleją do centrum stolicy. W środę (26.02) pisaliśmy o ograniczeniu tras tak zwanych pociągów lotniskowych, obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie. W czwartek ZTM opublikował komunikat o planowanych utrudnieniach w kursowaniu linii SKM S3. Większość pociągów będzie dojeżdżała tylko do stacji Warszawa Wschodnia. Wyjątkiem będą tutaj zaledwie 2 pociągi Kolei Mazowieckich kursujące w godzinach wczesnoporannych i późnowieczornych.

Podzielą linię S3 na dwie części

Od niedzieli (9.03) Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w kursowaniu linii S3 – Szybkiej Kolei Miejskiej. Linia zostanie podzielona na dwie części – S3 oraz S30. Linia S3 obsługiwać będzie do 14 czerwca trasę z Warszawy Centralnej do Lotniska Chopina, a S30 dowozić będzie mieszkańców powiatu legionowskiego wyłącznie do stacji Warszawa Wschodnia i będzie kursować tylko w dni robocze.

Zmiany w kursowaniu S9

Na czas remontu zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii SKM S9, ułatwiające dojazd do centrum Warszawy. Pociągi SKM S9 będą jeździły przez cały tydzień na trasie Warszawa Zachodnia peron 8 – Legionowo Piaski / Wieliszew.

Wspólne honorowanie biletów

Od 9 marca do 14 czerwca będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Dodatkowo, bilety KM ważne na linii KM9 (Warszawa – Działdowo) oraz częściowo KM10 (Legionowo – Tłuszcz) będą honorowane w:
– pociągach SKM linii S30 na odcinku Legionowo Piaski – Warszawa Wschodnia i S9 na odcinku Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia peron 8,
– w pociągach SKM linii S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina,
– w pociągach metra na odcinku ograniczonym stacjami Dworzec Gdański – Centrum.

Bilety ZTM będą honorowane w pociągach KM na odcinkach Legionowo Piaski – Warszawa Wschodnia oraz Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia peron 8.

O utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich w okresie od 9 marca do 26 kwietnia pisaliśmy w tym artykule.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button