Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

SKM: Linia S3 wraca na tory od soboty

Już od najbliższej soboty (06.07) na tory wróci zawieszona na początku miesiąca linia SKM S3. Dziś (03.07) Zarząd Transportu Miejskiego porozumiał się w tej sprawie z zarządcą torów, spółką PKP PLK. Pociągi SKM S3 będą jednak kursować na skróconej trasie – do stacji Warszawa Służewiec.

Reklama

fot. Legio24

fot. Legio24

Po przywróceniu, pociągi SKM S3 będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego od 29 czerwca. Jak informuje w swoim komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego na linii S3 mogą występować kilkuminutowe opóźnienia związane z małą przepustowością torów na odcinku pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia, a Warszawa Zachodnia oraz w okolicy stacji Warszawa Służewiec, gdzie pociągi mają tymczasowo zawracać. Przywrócenie pełnej trasy, do stacji Warszawa Lotnisko Chopina nastąpi dopiero po wyremontowaniu uszkodzonego odcinka torów. Pasażerowie, chcący dojechać do warszawskiego lotniska będą mogli to uczynić pociągami SKM S2 lub lotniskowymi Kolei Mazowieckich na podstawie skasowanego w S3 biletu jednorazowego.

Zmiana w rozkładzie jazdy SKM S9

W związku z wznowieniem kursowania linii S3 od 8 lipca ulega zmianie tymczasowy rozkład jazdy linii S9. Od poniedziałku będzie ona kursowała według podstawowego rozkładu jazdy z dnia 29 czerwca. Przypominamy, że linia nie będzie kursowała w soboty, niedziele i święta.

Oburzeni pasażerowie

Niespodziewane zawieszenie kursowania popularnej wśród mieszkańców Legionowa linii SKM S3 wywołało falę oburzenia. Nie jest to dziwne, ze względu na fakt, że linia ta dowoziła pasażerów wprost do centrum Warszawy. Warto dodać, że ZTM informację o wycofaniu z torów pociągów S3 dostał od spółki PKP PLK  dopiero w piątek po południu, podczas gdy zmiany miały wejść w życie od następnego dnia.  Na zawieszenie linii miało wpływ wiele czynników, przede wszystkim brak przepustowości torów związany z remontem linii średnicowej.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button