Skierdy: W GCKiS powstaje specjalny tor jazdy dla jednośladów

Budowa nowego toru do jazdy na jednośladzie w miejscowości Skierdy, fot. UG Jabłonna

W filii jabłonowskiego GCKiS w miejscowości Skierdy ruszyła budowa nowego toru rowerowego typu „pumptrack”. Będzie to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie czerwca i lipca.

Z informacji przekazanych przez Urząd Gminy Jabłonna wynika, że nowego toru będzie można używać zarówno do jazdy na rowerze, jak i hulajnodze, czy nawet deskorolce. Będą mogli z niego korzystać wszyscy chętni, bez względu na wiek.

Długość budowanego toru to 160 metrów.

Ile to wszystko będzie kosztowało i skąd wezmą pieniądze?

Tor będzie finansowany ze środków własnych gminy i zewnętrznych pozyskanych z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w wysokości 160 tysięcy złotych. Koszt całej inwestycji to około 330 tysięcy.

Nowy tor to nie wszystko…

Budowa nowego toru do jazdy jednośladem, to nie jedyna inwestycja prowadzona w chwili obecnej w filii GCKiS w miejscowości Skierdy. – Na terenie filii prowadzona jest również termomodernizacja budynku GCKiS – informuje Urząd Gminy Jabłonna. Powstaje także wieloletnia koncepcja zagospodarowania terenu przyległego do tej filii. W tym celu prowadzone są konsultacje z mieszkańcami, w formie spotkań, wywiadów i ankiet. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tworzenie wizji tego miejsca – zachęcają władze samorządowe.

/red., UG Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Skierdy: W GCKiS powstaje specjalny tor jazdy dla jednośladów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *