Zamknij

Siódemka SK Bank Legionovia przegrała z liderem tabeli

12:54, 02.02.2014 Aktualizacja: 13:02, 02.02.2014
Skomentuj

W sobotę (1.02) Siódemka SK bank Legionovia przegrała u siebie z Chemikiem Police 0:3. Pomimo porażki z najlepszą obecnie drużyną Orlen Ligi, Lalki nie muszą przygotowywać się do ostatniego meczu rundy zasadniczej z opuszczonymi głowami.

Przez dużą część spotkania legionowskie siatkarki grały z bardziej doświadczonymi przeciwniczkami jak równy z równym. Porażka zawsze pozostaje porażką, ale w sobotę wygrał po prostu zespół lepszy. Pierwszy set spotkania był - jeśli nie jednym z najlepszych - to na pewno jednym z najbardziej emocjonujących, jakie Legionovia rozegrała w tym sezonie. Z porywającą momentami grą, pełną serca, ambicji i determinacji. Każda z zawodniczek dała z siebie wszystko. Walka punkt za punkt do samego końca i kilka piłek setowych w fantastycznej atmosferze, jaką stworzyli kibice w Arenie sprawiło, że wygrana na otwarcie meczu była w zasięgu ręki. W końcu górę wzięło jednak doświadczenie i pewność siebie zawodniczek Chemika, dzięki którym wygrały seta 30:32. Druga partia rozegrała się w cieniu pierwszej. Rozpędzony Chemik grał swoje, a Lalki jakby nie mogły otrząsnąć się po przegranej, dramatycznej końcówce pierwszego seta. Legionovia przegrała drugą partię, która od początku do końca pozostawała pod pełną kontrolą przyjezdnych, do 18. Trzecia, z początku podobna do drugiej, zakończyła się dramatycznym i ostatecznie nieudanym pościgiem Lalek w końcówce. Przegrana 23:25, choć honorowa, pozostawia jednak niedosyt. Być może już niedługo będzie  okazja do rewanżu. Sobotnią wygraną Chemik zapewnił sobie 1. miejsce w tabeli Orlen Ligi. Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej, Legionovia pozostaje na 8. miejscu w tabeli z dwoma punktami przewagi nad zawodnikami z 9 pozycji. Nie ma już jednak szans na miejsce 7. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie przez Siódemkę gry w play-offach, będzie wygrana za tydzień w Sopocie.

Podsumowanie

Siódemka SK bank Legionovia - Chemik Police 0:3 (30:32, 18:25, 23:25) Siódemka SK bank Legionovia: Raonić, Barfield, Rakić, Tomsia, Jóźwicka, Rybaczewska, Saad (libero) oraz Bąk, Łukaszewska, Sołodkowicz, Wójcik, Szymańska. Chemik Police: Ognjenović, Gajgał-Anioł, Werblińska, Bjelica, Bednarek-Kasza, Glinka Mogentale, Sawicka (libero) oraz Krzos, Raczyńska, Grejman, Sobolska. MVP: Agnieszka Bednarek-Kasza. /wł, LTS Legionovia/