Serock: Żołnierze CSŁiI uczcili Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI Zegrze

W poniedziałek (29.02) żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza (gmina Serock) uczestniczyli w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W uroczystościach zorganizowanych w zegrzyńskim ośrodku łączności uczestniczyła kompania honorowa wraz z pocztem sztandarowym i flagowym wystawiona przez batalion zabezpieczenia, kadra dydaktyczna, żołnierze służby przygotowawczej oraz słuchacze kursów. Obchody prowadził Komendant Garnizonu Zegrze major Cezary Semaniuk.

Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, płk dr Ireneusz Fura w swoim przemówieniu do zebranych przypomniał o heroizmie i poświęceniu żołnierzy walczących z reżimem komunistycznym. Podkreślił, że byli to żołnierze walczący o niepodległą Polskę, którzy za wierność swoim ideałom poświęcili niejednokrotnie cenę najwyższą – swoje życie. Uroczystości zakończyły się defiladą pododdziałów Centrum.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wystawiony został również posterunek żołnierzy zegrzyńskiej jednostki wojskowej, a delegacja Centrum złożyła kwiaty przed tablicą pamięci podczas uroczystości w Serocku.

/kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Żołnierze CSŁiI uczcili Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *