Serock: Znęcał się nad rodzicami. Na rozprawę poczeka w areszcie

Zatrzymany Andrzej M. w towarzystwie policjanta, Fot. KPP Legionowo

W poniedziałek (23.01) seroccy policjanci zatrzymali 55-letniego Andrzeja M. Mężczyzna jest podejrzewany o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Miał wszczynać awantury domowe, wyzywać zarówno ojca jak i matkę oraz niszczyć wyposażenie domu. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zdecydował się umieścić 55-latka w areszcie.

– Policjanci z Serocka wielokrotnie byli wzywani na interwencje do jednego z domów w gminie Serock, gdzie Andrzej M. mieszkał wraz z rodzicami. Mężczyzna często był pijany i to właśnie wtedy wszczynał awantury, podczas których ubliżał rodzicom i groził im pozbawieniem życia – informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo. – Podczas kolejnej kłótni, w miniony poniedziałek, starsi państwo ponownie poprosili o pomoc funkcjonariuszy. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Agresywny syn został zatrzymany. W tym samym czasie małżeństwo złożyło zawiadomienie o znęcaniu się. Jak wynika z ustaleń śledczych 55-latek nie dosyć, że wszczynał awantury i wyzywał to jeszcze szantażował rodziców grożąc, że odbierze sobie życie lub podpali się – dodaje podkom. Kuligowska.

55-letni Andrzej M. usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Śledczy, mając na uwadze, że mężczyzna był już w przeszłości karany za to samo przestępstwo, zwrócili się do Prokuratury Rejonowej, by został tymczasowo aresztowany. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do prośby i aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Andrzejowi M. grozi nawet 5 lat więzienia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Znęcał się nad rodzicami. Na rozprawę poczeka w areszcie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *