Reklama

Legionowski

Serock: Zmienili plan zagospodarowania

Reklama

We wtorek (10.09) wszedł w życie zmodyfikowany plan zagospodarowania przestrzennego. Zmiany obejmą tereny miejscowości: Guty, Święcienica, Zabłocie i Zalesie Borowe.

Reklama

Jak informuje serocki ratusz, przyczyną zmian była przede wszystkim konieczność lepszego dostosowania przeznaczenia tych terenów do potrzeb zarówno mieszkańców, jak i ewentualnych inwestorów. Ponadto, jak twierdzą włodarze gminy, modyfikacje są podyktowane stworzeniem przyjaznej i atrakcyjnej przestrzeni dla obecnych i przyszłych właścicieli posesji.

Zgodnie z nowym planem zagospodarowania na wyżej wymienionych obszarach mogą powstać m.in.: domy jednorodzinne, usługi nieuciążliwe i usługi turystyczne. Ze szczegółowym planem można się zapoznać tutaj. Graficzna część planu jest natomiast dostępna tutaj.

Czym jest plan zagospodarowania przestrzennego?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa przeznaczenie danego terenu oraz to jakiego rodzaju inwestycje mogą być na nim realizowane. Plan składa się z dwóch części – tekstowej (uchwały) oraz graficznej (w formie załącznika do uchwały).

/kh/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close