Reklama

LegionowskiListy do redakcjiNa sygnaleWiadomości

Serock: Wzrasta liczba włamań do domów? Policja zaprzecza

Reklama

Kilka dni temu jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę na wzrastającą liczbę kradzieży do jakich ma dochodzić na terenie gminy Serock. Odpowiednie pytania w tej sprawie wysłaliśmy więc do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Ze statystyk jakie otrzymaliśmy wynika jednak, że liczba kradzieży utrzymuje się od roku mniej więcej na tym samym poziomie.

Reklama

18 lutego jeden z naszych czytelników o pseudonimie „rumajs” napisał w komentarzu pod jedną z wiadomości dotyczących gminy Serock o wzrastającej liczbie kradzieży z włamaniami do domów. Zaniepokojeni tym faktem postanowiliśmy o sprawę zapytać policjantów. Odpowiedź z KPP Legionowo nadeszła błyskawicznie. Statystyki pokazują jednak, że liczba kradzieży z włamaniem jest podobna do tej z analogicznego okresu roku poprzedniego.

Od stycznia do 19 lutego na terenie miasta Serock Policja odnotowała 4 włamania. Trzy z nich miały miejsce w domkach letniskowych, jedno do niezamieszkałego budynku. W skali całej gminy zgłoszono policji 6 włamań. W przypadku wszystkich tych zdarzeń mundurowi prowadzą dochodzenia mające ustalić sprawców.

W analogicznym okresie raku ubiegłego (styczeń, luty) na terenie miasta Serock odnotowano 3 włamania. Złodzieje okradli sklep, domek letniskowy oraz jeden dom całoroczny zamieszkany. W skali całej gminy odnotowano 7 włamań.

Policja zaznacza jednak, że w przypadku włamań do domków letniskowych lub innych niezamieszkanych budynków czas zgłoszenia przestępstwa znacznie się wydłuża. Zwykle właściciele informują funkcjonariuszy o kradzieży po kilku tygodniach, kiedy po zimowej przerwie pojawiają się na działce.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

13 razy komentowano

 1. Sprawy po dwòch miesiacach zostaja umażane, nie wiem po co trzymają dzielnicowych którzy nie mają pojecia kto mieszka w ich rejonie, lepiej zajac sie malolatami palacymi skrety, latwiej zlapac a wykrywalnosc sie zgadza, nie biora pod uwage rowniez ukraincow masowo zasiedlajacych te tereny.

 2. Na ulicy dlugiej w borowej gorze w przeciagu 3 ostatnich miesiecy moze czterech byly 4 wlamania, do domow zamieszkalych calorocznie, dzisiaj od godziny 3 w nocy wyje komus alarm, ogolnie mowi sie w okolicy ze okradziono lacznie ponad 20 domow z czego nie zlapano ani 1 zlodzieja, policja jest tak zalosna w tym rejonie ze to jest jakis absurd, jezeli nie zlapia kogos na goracym uczynku to mozna zapomniec ze ktokolwiek poniesie konsekwencje. Patroluja teren jedynie w dzien, nocą jeden kursik i drzemka. A zlodzieje ewidentnie musza obserwowac ofiary bo do wlaman dochodzi noca pod nieobecnosc domownikow.

 3. “Złodzieje wracają” i kradną ,”Policja zaprzecza” …ale dopiero ..pooo mszy …

 4. Złodzieje wrócili, 1 listopada 2015 okradziono dom na Ludwinowie Zegrzyńskim.
  Czyżby Ci po krótkiej odsiadce wrócili do fachu ?

 5. Obowiązek naprawiania wyrządzonego zła

  Przez nieuczciwe zagarnięcia cudzego mienia nikt nie staje się jego nowym właścicielem. Z tego powodu rzecz zdobyta nieuczciwie powinna wrócić do prawowitego właściciela. Dotyczy to przede wszystkim kradzieży. „Na mocy sprawiedliwości wymiennej naprawienie popełnionej niesprawiedliwości wymaga zwrotu skradzionego dobra jego właścicielowi.” (KKK 2412) „Ci, którzy w sposób bezpośredni lub pośredni zawładnęli rzeczą drugiego człowieka, są zobowiązani do jej zwrotu lub, jeśli ta rzecz zaginęła, oddania równowartości w naturze bądź w gotówce, a także owoców i korzyści, które mógłby z niej uzyskać w sposób uprawniony jej właściciel. Do zwrotu są również zobowiązani, odpowiednio do odpowiedzialności i zysku, wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w kradzieży bądź z niej korzystali, wiedząc o niej, na przykład ci, którzy ją nakazali, w niej pomagali lub ją ukrywali.” (KKK 2412)

  Zwrot przywłaszczonej sobie własności bliźniego stanowi jeden ze znaków prawdziwego nawrócenia. Przykład takiej autentycznej przemiany życia dał Zacheusz, który obiecał Chrystusowi: “Jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie” (Łk 19,8).

 6. Niech się zajmą tym wrakiem który leży na dachu przy drodze DK61, dokladnie przy samym wyjezdzie z Dosina w stronę Zegrza. Leży tam juz ponad tydzień!!!

 7. To ja proponuję zwolnić natychmiast bezużytecznych strażników wiejskich.Milicjanci jak widać też się nie nadają.Mnożenie wakatów darmozjadom to nie rozwiązanie.Czym więcej ich to gożej.Dać ludzią wolnym broń .

 8. “W przypadku wszystkich tych zdarzeń mundurowi prowadzą dochodzenia mające ustalić sprawców.”
  Znajomi po 2 miesiącach dostali umorzenie śledztwa i na tym koniec

 9. Nie wiem co Policja Serocka zgłasza do Legionowa, ale na pewno w okresie od października 2014 do chwili obecnej było szereg włamań:
  I wszystko to były domy jednorodzinne, a nie jak piszecie letniskowe. Letniskowe pewnie swoją drogą.
  Z informacji pocztą pantoflową były to włamania w miejscowościach:
  Dosin
  Borowa Góra
  Jadwisin 3 razy podobno (nie liczę włamania do rudery przez pijaczków po grzejniki)
  Serock
  Stasi Las
  Wola
  Wierzbica
  Kania
  Jednego wieczora 23.01.2015 sobota (podobno ) 3 włamania:
  Ludwinowo Zegrzyńskie, Dosin, Jadwisin
  Czy wiadomo czy Policja już ma jakieś sukcesy na tym koncie ? Czy ujęła tych złodziei ?
  Ludzie mówią, że zatrzymali 2 złodziei z nowego Pekinu z Jadwisina.

 10. Wiadomość z ostatniej chwili “w statystycznie spokojnej gminie Serock” włamywacze próbowali o godz. 3 w w nocy dostać się do garażu JEDNEGO Z DOMÓW W SEROCKU. Włamanie udaremnił sam właściciel posesji który wystraszył WŁAMYWACZY.
  Strasznie się złodzieje pewnie czują w naszej Gminie, tylko Policja jest w stoickim spokoju.

 11. Podobno złapali 2 złodziei z Jadwisina na włamaniu w Nowym Dworze ?
  Czy coś wiadomo czy to im zawdzięczamy te włamania w naszej Gminie 2014/2015 rok ?
  Z artykułu widać, że Policja podchodzi spokojnie do tematu.
  A jak wyglądają statystyki z ostatniego kwartału 2014 ?

 12. Czyli włamania do domów w serocku w okolicach cmentarza w tym roku nie są odnotowane na Policji ?

 13. Proponuje jeszcze bardziej ograniczyć liczbę policjantów i zlikwidować Straż Miejską wtedy będzie dużo mniej włamań rozbojów i kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close