Serock: W nocy czyścili plamę ropopochodną na DK62

Fot. arch. Legio24.pl

Dwa razy w środowy wieczór (11.03) strażacy wyjeżdżali do długiej na kilometr plamy substancji ropopochodnej, która zanieczyściła jeden z pasów Drogi Krajowej nr 62 na terenie Serocka. Za pierwszym razem jej nie znaleziono, bo zgłaszający podał złą lokalizację. Dopiero drugie podejście pozwoliło zlokalizować plamę i ją zneutralizować.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące plamy substancji ropopochodnej na DK62 w Serocku wpłynęło o godz. 22:35. Zgłaszający podał, że znajduje się ona na ul. Zakroczymskiej. Na miejsce udał się zastęp strażaków, ale plamy nie odnalazł. Tuż przed północą strażacy odebrali kolejny telefon w tej sprawie. Tym razem osoba podała dokładną lokalizację – na wysokości skrzyżowania z ul. Polną.

Kiedy strażacy dojechali na miejsce ocenili, że plama rozciąga się na długości około 1 km. Ponieważ czyszczenie jezdni jest czasochłonne, poproszono o posiłki. W sumie jezdnię przez prawie 2,5 godziny czyściło 5 zastępów strażaków. Dwa przyjechały z JRG Legionowo, pozostałe trzy z OSP Serock oraz Wola Kiełpińska.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: W nocy czyścili plamę ropopochodną na DK62"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *