Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Serock: Utrudnienia na DK62. Na początku listopada zamkną most w Wierzbicy

Reklama

W poniedziałek (4.11) drogowcy na trzy tygodnie zamkną dla ruchu kołowego, znajdujący się w ciągu Drogi Krajowej nr 62, most w miejscowości Wierzbica (gmina Serock). Most jest w fatalnym stanie technicznym i konieczna jest jego natychmiastowa naprawa.

Reklama

Na początku roku wykonane zostały ekspertyzy mostu. Wnioski i zalecenia z ekspertyz wskazywały na konieczność wykonania remontu z powodu degradacji podparcia przęsła środkowego obiektu nad rzeką. Jak czytamy w komunikacie GDDKiA podjęta została natychmiastowa decyzja o rozpoczęciu procesu przygotowawczego do wykonania remontu. Opóźnienie podjęcia decyzji wiązałoby się z pogłębianiem uszkodzeń elementów konstrukcyjnych obiektu, co mogłoby spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu. Natychmiast po pozyskaniu środków finansowych, została przygotowana dokumentacja przetargowa i w trybie pilnym wszczęte zostało postępowanie na wybór wykonawcy prac.

Umowa na wykonanie remontu została podpisana w sierpniu.

Utrudnienia na moście nawet do końca roku?

Z harmonogramu remontu przeprawy w Wierzbicy wynika, że zamknięcie mostu dla ruchu kołowego nastąpi w poniedziałek – 4 listopada. Samochody nie będą mogły w ogóle korzystać z przeprawy przez 21 dni. Ponowne otwarcie przeprawy nie oznacza jednak końca utrudnień dla zmotoryzowanych. W okresie od 26 listopada do 6 grudnia na moście obowiązywać będzie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, a w godzinach szczytu wspomagany ręcznie. Wszelkie prace powinny się zakończyć do 23 grudnia, a więc tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Co będą robić drogowcy?

W ramach prac remontowych naprawione zostaną:

  • przęsła Gerbera w przegubach (naprawa skorodowanego betonu i wymiana łożysk)
  • pomost i jego wyposażenie
  • podpory i przyczółki wraz wymianą łożysk
  • nawierzchnia chodników

Aby móc wykonać zamierzone prace niezbędne jest podniesienie pomostu za pomocą podnośników hydraulicznych na wysokość ok. 0.7 – 1.0 metra. Dopiero wówczas będzie możliwość wymiany 8 łożysk oraz naprawy konstrukcji betonowej.

Objazd przez Pułtusk

Na czas zamknięcia przeprawy GDDKiA wprowadza następujące objazdy:

  • dla samochodów osobowych: z DK62 – drogą powiatową przez: Wielęcin – Zatory – Gładczyn Szlachecki – DW 618 – do Pułtuska i dalej DK61 do Serocka
  • dla samochodów ciężarowych: DK62 w kierunku Wyszkowa, dalej DW 618 do Pułtuska i dalej DK61 do Serocka.

Remont mostu w Wierzbicy kosztować ma około 1 mln 700 tys. złotych.

/red., GDDKiA/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. A nie dało się dogadać sprawy z saperami, żeby położyli obok remontowanego mostu most pontonowy, chociażby w ramach szkolenia ? W Płocku, na dużo szerszej Wiśle przez kilka miesięcy funkcjonował most pontonowy, położony właśnie przez saperów. Saperzy z Kazunia często w ramach szkolenia kładli most pontonowy między Kazuniem a Modlinem. Minister obrony jest z Legionowa, pomyślał ktoś o nim i jego zuchach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button