Reklama

Legio EduLegionowski

Serock: Uczniowie ozdobią aranżacjami roślinnymi teren przed szkołą

Reklama

25 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, wspólnie z opiekunami, stworzy w poniedziałek (16.05) niezwykłe aranżacje roślinne na skwerach przed budynkiem szkoły. Kompozycja powstanie w ramach ogólnopolskiej akcji “Wiosna z Mrówką”.

Reklama

Do tej nowej kampanii społecznej zostały zaproszone szkoły, instytucje i organizacje, które chciałyby zmienić najbliższą okolicę. Wybrane lokalizacje musiały być ogólnie dostępne i służyć wszystkim mieszkańcom danej miejscowości (np. centralny plac, rynek, park, etc). Miejsca te zostaną na nowo zaaranżowane poprzez obsadzenie istniejącego, często zaniedbanego klombu, zagospodarowanie nowej rabaty, zasadzenie drzewek i krzewów. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku jest jedną z wielu, które zgłosiły się do udziału w tym wydarzeniu. W ramach akcji, w poniedziałek na skwerach znajdujących się wokół placówki powstaną nowe, niezwykłe aranżacje roślinne, zaprojektowane i wykonane przez uczniów.

– Estetyczne otoczenie jest niezwykle ważne dla komfortu naszego życia. Chcemy pokazać, że dbając nawet o mały wycinek naszej miejscowości, zmieniamy ją w piękne miejsce, ucząc przy tym dzieci odpowiedzialności i dbałości o przyrodę – mówi Józef Zaremba z lokalnego oddziału PSB Mrówka. – Do realizacji akcji zostaną wykorzystane produkty z grup asortymentowych PSB Mrówka: rośliny, sadzonki, drzewka, ziemia, nawozy oraz narzędzia – dodaje.

Każdy uczeń, biorący aktywny udział w akcji, otrzyma nasionka do samodzielnego wysiewu oraz ulotkę informacyjną i instrukcję, jak pielęgnować kwiaty doniczkowe. Dzieci zasieją nasionka w domu, aby móc obserwować proces wegetacji rośliny i relacjonować go podczas szkolnych zajęć z przyrody. W krótkim poradniku znajdą informacje o tym, jak znaleźć dla niej idealne miejsce na balkonie oraz dbać o roślinę, by przez cały sezon mogła cieszyć oczy przepięknymi kolorami. Partnerem akcji jest Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Legutko, które ufundowało nasionka dla wszystkich dzieci biorących udział w akcji.

– Akcja aktywizuje lokalną społeczność – dzieci, ich rodziców, nauczycieli i ma na celu edukację ekologiczną w zakresie ochrony krajobrazu i różnorodności biologicznej. Specjaliści pokażą najmłodszym, jak powinni dbać o rośliny, sadzić kwiaty i krzewy, pielęgnować ogród. Dzieci będą miały również możliwość aktywnego włączenia się w pracę ogrodowe; przesadzanie, pielenie, czy przycinanie gałązek. Dla wielu uczniów, mieszkających w mieście, jest to jedna z niewielu okazji do uczestniczenia w tego typu pracach – czytamy w komunikacie organizatorów “Wiosny z Mrówką”.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close